Доступність посилання

ТОП новини

У Кенії судять активіста, який поширював заяви про викрадене українське судно


Керівника кенійського відділку Програми допомоги мореплавцям Андрю Мванґуру звинуватили в поширенні заяв, що викликають громадське занепокоєння.

Днями Мванґура заявляв, що кенійська влада «закриває йому рота» в справі про викрадене тиждень тому біля берегів Сомалі судно «Фаїна» з екіпажем із 17 громадян України, 2 громадян Росії і 1 мешканця Латвії без громадянства і вантажем із 33 танків Т-72, 6 систем протиповітряної оборони, 150 гранатометів і 14 тисяч 125-міліметрових артилерійських снарядів.

За його твердженнями, зброя насправді була призначена для Південного Судану, суданського регіону, який має широку автономію і власну армію і має напружені відносини з центральним суданським урядом.

Уряди Кенії і України заявляють, що зброя прямувала з України до Кенії, яка й купила її в Україні. Заперечують твердження Мванґури і представники Південного Судану.

Серед інших заяв Мванґури, які широко підхопили засоби інформації, – те, ніби сомалійські викрадачі судна пересварилися й влаштували перестрілку, в якій загинули троє з них. Коли пірати заперечили ці заяви, Мванґура визнав, що отримав такі дані з третіх рук і не може гарантувати їхню правдивість.

Одне з останніх тверджень Мванґури, яке він висловив перед тим, як у четвер поліція приїхала по нього цілою автоколоною до редакції місцевої газети, де він мав давати прес-конференцію, – про те, що пірати знизили суму за звільнення судна й екіпажу до 5 мільйонів доларів. Він заявив при цьому, що варто б скористатися такою можливістю й негайно сплатити ці гроші. У четвер представник піратів заперечив це й підтвердив, що їхня вимога 20 мільйонів доларів залишається чинною.

Речник кенійської влади заявляє, що Андрю Мванґура, як виглядає, сам є речником піратів. За словами цього речника, заяви Мванґури про призначення зброї до Південного Судану – «пропаганда», що ґрунтується на «диких здогадках, спекуляціях без йоти доказів чи документів на підтвердження цього».

Мванґура і його адвокат кажуть, що вся інформація походить від родин сомалійських піратів і родин екіпажу судна і від таких самих відділків Програми допомоги мореплавцям в Україні і Росії.

Мванґурі також висунули друге звинувачення в володінні маріхуаною; це викликало сміх у залі суду в кенійському портовому місті Момбаса.

Він не визнає жодного зі звинувачень.

Поліція відмовилася випустити Мванґуру під заставу і залишила його під вартою до 7 жовтня.

Тим часом одна з провідних кенійських газет, посилаючись на «варте повної довіри джерело» в війську Кенії, теж написала, що її розслідування підтвердило, що зброя прямувала, найімовірніше, до Судану.

За даними аналітиків, військо Кенії має озброєння зі США і Великої Британії, тому виглядає несхоже на правду, щоб тепер країна додавала до нього озброєння радянського зразка.

Кенія виправдовується тим, що українська зброя була дешевша.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG