Доступність посилання

ТОП новини

Сергія Таруту чекають у Польщі на кораблебудівному заводі «Ґданськ»


Власником цього заводу віднедавна є українська компанія «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД) Сергія Тарути.

Він має особисто з’ясувати ситуацію навколо долі головних кораблебудівних польських заводів, щодо якої досі не вщухають пристрасті.

Детонатором пристрастей була єврокомісар у справах конкуренції Нелі Крус, яка заявила в вівторок, що рекомендуватиме Єврокомісії відхилити урядові проекти реструктуризації та приватизації заводів «Ґданськ», «Ґдиня» та «Щецін».

Представники українського інвестора, компанії-власника заводу «Ґданськ» «ІСД-Польща», заявляють, що до часу кінцевого рішення Єврокомісії завод «Ґданськ» працюватиме нормально.

Тим часом заводські профспілки проводять мітинги на захист робочих місць. При цьому профспілка заводу «Ґданськ» проти того, щоб українська компанія «Індустріальний союз Донбасу» купила завод «Ґдиня» та об’єднала його з «Ґданськом».

У середу керівники компанії «ІСД-Польща» зустрілись у цій справі з лідерами заводських профспілок. Зустріч закінчилась нічим.

Польський міністр державного майна Александер Ґрад різко розкритикував заяву єврокомісара. Урядовець вважає, що Єврокомісія, яка під впливом кризи фінансових ринків США надає мільярди євро на підтримку європейської банкової системи, має також сприяти польським кораблебудівним заводам, а не тягти їх на дно.

Якщо Єврокомісія все-таки відхилить урядові проекти, уряд, як вважають, призначить тимчасового адміністратора заводів «Ґдиня» та «Щецін». Адміністратор має сплатити борги збанкрутованих заводів, а опісля продати їх інвесторам.
XS
SM
MD
LG