Доступність посилання

ТОП новини

Уповноважений Єврокомісії у справах торгівлі повертається до британського уряду


Пітер Манделсон

Лондон – Пітер Манделсон – уповноважений Європейської Комісії у справах торгівлі став найбільшою несподіванкою оголошених прем’єр-міністром Великої Британії Ґордоном Брауном перестановок в уряді. Манделсон має посилити урядову команду, яку прем’єр збирає для протидії економічній кризі, що насувається.

У Британії мало хто очікував, що один із найближчих союзників попереднього прем’єр-міністра Великої Британії Тоні Блера знову повернеться у ключовій ролі вже до кабінету найбільшого суперника Блера у правлячій Лейбористській партії – нинішнього прем’єр-міністра Ґордона Брауна.

Манделсон повертається після 4 років роботи у Брюсселі.Він, як очікується, стане міністром у справах бізнесу й одержить місце у Палаті Лордів. Останнє є потрібним, щоб уможливити для Манделсона міністерський пост, адже він більше не є депутатом Палати Громад, а за британськими законами міністри уряду обов’язково мають бути членами однієї з двох палат парламенту.

Залучення висококласного і досвідченого фахівця з питань міжнародної торгівлі є часткою ширших перестановок в уряді. Зокрема, Браун повертає до кабінету у ролі головного організатора Лейбористської фракції в парламенті свого близького союзника – колишнього міністра Ніка Брауна. Фахівці вбачають у цьому ознаку згуртування лейбористів перед лицем загрози втрати влади. За всіма опитуваннями громадської думки, лейбористи значно відстають у популярності від опозиційної консервативної партії. Зокрема, колишній радник Манделсона Дерек Дрейпер сказав, що об’єднання в уряді постаті, яку найбільш ототожнюють з блеризмом, із найближчим союзником Брауна є ознакою, що лейбористи нарешті справді мобілізуються.

А щодо самого Манделсона, то Дерек Дрейпер зазначив: «Це чудова новина. Пітер є значним політиком, новим лейбористом до мозку кісток. Він зробив багато доброго у цій царині раніше. Він багато знає про торгівлю, адже був європейським уповноваженим у справах торгівлі».

Двічі залишав міністерські посади через скандали

Між прем’єр-міністром Брауном і Манделсоном багато років було тертя. Вони посварилися після того, як Манделсон підтримав Тоні Блера у боротьбі за лідерство у Лейбористській партії 1994 року. Але влітку цього року під час гострої суперечки з проблем міжнародної торгівлі між Манделсоном і головуючим у ЄС президентом Франції Ніколя Саркозі Браун підтримав свого співвітчизника, заявивши, що той чудово виконує свої обов’язки.

Одначе, дехто вбачає у новому призначенні Манделсона ризик. Його постать завжди була суперечливою. Двічі він залишав міністерські посади за прем’єрства Блера через скандали. Спершу його звинуватили у неетичній позичці великої суми грошей у колеги в уряді, вдруге у неправомірному сприянні у справі одержання британського громадянства двома іноземцями. Щоправда, у другому випадку розслідування пізніше повністю виправдало його.

Загалом, крім перестановок, Браун має намір також створити нове міністерство у справах енергетики та кліматичних змін. Досі ці питання були часткою компетенції двох різних міністерств. Також планують створити Національний економічний комітет. У його компетенції буде протидія економічній кризі, а до складу ввійдуть відповідні міністри й державні секретарі уряду.

(Лондон – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG