Доступність посилання

ТОП новини

Лавров звинувачує Україну в порушенні заборон РБ ООН


Як заявив у п’ятницю міністр закордонних справ Росії, питання про те, кому призначалася зброя і військова техніка на борту викраденого біля Сомалі українського судна, має розглядати Організація Об’єднаних Націй.

«Постачання зброї на порушення прямих заборон, запроваджених за лінією Ради Безпеки, – це не тема, з якою мала б розбиратися Росія», – сказав Сергій Лавров.

За його словами, в Раді Безпеки ООН є «спеціальні механізми, які покликані стежити за дотриманням цих заборон», і саме ці механізми «мають провести розслідування, хто віз заборонену техніку, чому, кому і як це пояснюється»

Лавров не пояснив, які заборони він мав на увазі.

Понад тиждень тому пірати викрали біля берегів Сомалі судно «Фаїна» з екіпажем із 17 громадян України, 2 громадян Росії і 1 мешканця Латвії без громадянства і вантажем із 33 танків Т-72, 6 ракетних систем, 150 гранатометів і 14 тисяч 125-міліметрових артилерійських снарядів і вимагають за звільнення судна й екіпажу 20 мільйонів доларів.

Лунають твердження, що зброя могла насправді бути призначена не Кенії, а Південному Суданові, суданському регіонові, який має широку автономію і власну армію і має напружені відносини з центральним суданським урядом.

Представники України, Кенії і Південного Судану вже офіційно заперечували це.

Раніше в п’ятницю перший віце-прем`єр-міністр Олександр Турчинов і генеральний директор «Укрспецекспорту» Сергій Бондарчук іще раз підтвердили, що зброя легально прямувала до Кенії і з моменту завантаження на судно стала власністю Міністерства оборони Кенії, яке й несе за неї відповідальність.

Ні проти Кенії, ні проти Південного Судану немає прямих санкцій Ради Безпеки ООН, які б забороняли продавати їм зброю. Ембарго існує лише на зброю, яка прямує до іншого суданського регіону Дарфур, де точиться збройний конфлікт.
XS
SM
MD
LG