Доступність посилання

ТОП новини

Оголошені лауреати Нобелівської премії з фізики


Її розділять американський і два японські вчені за дослідження у сфері елементарних частинок.

Половину премії отримає представник Університету Чикаго американець Йоітіро Намбу, який народився в Японії. Він відкрив механізм ефекту в субатомній фізиці, відомого як спонтанне порушення електрослабкої симетрії.

Другу половину премії отримають японські вчені Макото Кобаясі і Тосіхіде Масукава за відкриття походження порушення симетрії в субатомній фізиці, яке передбачило існування в природі принаймні трьох родин кварків.

Відкриття дають змогу по-новому подивитися на механізми появи Всесвіту і всіх різновидів матерії в ньому.

Учора почався так званий Нобелівський тиждень, протягом якого у Швеції й Норвегії оголошують імена лауреатів Нобелівської премії. За цей тиждень стануть відомі також володарі премії з хімії, літератури та Нобелівської премії миру, а в понеділок оголосять лауреата з економіки.

Учора назвали лауреатів Нобелівської премії з фізіології і медицини. Ними стали двоє французьких і німецький учені за дослідження вірусу імунодефіциту людини і раку шийки матки.

Церемонія вручення премій, за традицією, відбувається в день смерті її засновника Альфреда Нобеля 10 грудня одночасно в столицях Швеції і Норвегії, Стокгольмі та Осло.

XS
SM
MD
LG