Доступність посилання

ТОП новини

ООН: Україна може надати вертольоти миротворцям у Дарфурі


Як повідомив у вівторок Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун, він обговорив можливість розташувати в цьому регіоні на заході Судану, те триває збройний конфлікт, українські військово-транспортні вертольоти і військовослужбовців із Президентом Віктором Ющенком, а по тому з міністром оборони України, і переговори тривають далі.

Але наразі не відомо, чи погодиться прийняти українців уряд Судану. Досі він був проти того, щоб серед миротворців були представники з-поза меж Африки.

До того ж лунають іще не підтверджені звинувачення, що Україна, можливо, продає зброю Південному Суданові – іншому суданському регіонові, який має широку автономію, власний уряд і власну армію, перебуває в напружених відносинах із центральним суданським урядом і за мирною угодою готується до референдуму про повну незалежність 2011 року.

Спільні миротворчі сили ООН і Африканського Союзу в Дарфурі (UNAMID) мають підтримувати мир у цьому регіоні, що лише на одну п’яту менший від України, але мають для цього тільки 10 тисяч військових і службовців поліції – далеко менше, ніж плановані 26 тисяч.

Їхній діяльності перешкоджає, як кажуть, обструкція з боку суданської влади, бюрократія ООН, а також брак транспортних засобів, у першу чергу ґвинтокрилів.

Транспортні вертольоти Збройних сил України й їхні екіпажі користуються попитом у світі. Щойно в понеділок Президент Віктор Ющенко під час візиту до Великої Британії обговорював із керівництвом цієї держави готовність України брати практичну участь у британсько-французькій ініціативі зміцнення вертолітної спроможності ЄС та НАТО.
XS
SM
MD
LG