Доступність посилання

ТОП новини

Росія забороняє міжнародну акцію пам’яті Голодомору – МЗС


Російська сторона вимагає привести плановані в рамках акції «Незгасима свічка» заходи в відповідність до позиції Росії, яка фактично заперечує Голодомор, або взагалі скасувати акцію пам’яті, повідомило в середу Міністерство закордонних справ України.

За цим повідомленням, така вимога міститься в ноті МЗС Росії, отриманій у понеділок напередодні початку міжнародної акції на російській території.

Таким чином, заявляє МЗС України, українським громадським організаціям Росії пропонується навіть не згадувати про найбільшу гуманітарну катастрофу в історії України, що спричинила багатомільйонні жертви серед українського населення.

Стурбованість української сторони, мовиться в повідомленні, викликає інформація, що представники федеральної влади Росії в областях, де планується проведення акції «Незгасима свічка», здійснюють тиск на активістів української громади з метою залякати їх та зірвати проведення акції.

Відтак, констатує українське міністерство, здійснюється широкомасштабна спланована кампанія, спрямована фактично на заборону громадянам Росії українського походження реалізовувати своє право на історичну пам’ять, на вшанування мільйонних жертв тоталітаризму, злочини якого визнаються і в Росії.

В Україні занепокоєні тим, що меморіальна акція, змістом якої є вшанування пам’яті загиблих, зустрічається з таким шаленим політичним спротивом, наголосило МЗС.

Українська сторона розцінює такі дії як чергову недружню і заздалегідь сплановану акцію проти України й українців в Росії, мовиться в заяві.

У рамках вшанування 75-х роковин Голодомору в Україні 1932–33 років Україна спільно зі Світовим конгресом українців проводить міжнародну акцію «Незгасима свічка». Основними заходами акції є поминальні богослужіння, скорботна хода, вечори-реквієми за невинно загиблими під час цієї жахливої трагедії. Ця акція вже відбулася в 29 країнах світу. Її проведення на території Росії за участю української громади було офіційно погоджено з російською стороною, інформує МЗС України.

Росія називає події 1932–33 років голодом на великій частині тодішнього СРСР, який серед того стався і в Україні, і категорично заперечує проти визнання Голодомору українського народу, особливо проти його визнання як геноцид.

Україна ж звертає увагу, що, на відміну від інших місцевостей тодішнього СРСР, де мільйони людей гинули від голоду через неврожай, саме на території України і на той час іще переважно української за населенням Кубані голод був влаштований штучно.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG