Доступність посилання

ТОП новини

У Грузії чекають на міністра закордонних справ Франції


Бернар Кушнер має пересвідчитися, що Росія виконала умови мирної домовленості про виведення своїх військ із території Грузії поза межами її сепаратистських регіонів.

Росія повідомила в четвер, що вже вивела всі свої війська з так званих буферних зон чи зон безпеки, які вона односторонньо встановила і тримала під контролем досі.

За словами російських військових, вони відійшли раніше від останнього терміну за домовленістю, який збігає в п’ятницю, і передали ці території спостерігачам Європейського Союзу.

Водночас Грузія заявляє, що Росія не виконала угоду, бо залишила свої війська в двох місцевостях, які не були під її контролем до початку серпневого конфлікту.

Ідеться про Кодорське міжгір’я і Ахалґорський район.

Кодорське міжгір’я було частиною адміністративної території Абхазії, а Ахалґорський район – такою самою частиною Південної Осетії, але обидві ці місцевості, де жили переважно місцеві грузини, а не абхази чи осетини, підпорядковувалися Тбілісі, а не фактичним владам сепаратистських регіонів.

Унаслідок конфлікту російські війська передали ці місцевості під владу сепаратистів і взяли їх під свій контроль.

Росія заявляє, що ці місцевості є невід’ємними частинами «незалежних держав» Абхазії і Південної Осетії. Грузія наполягає, що відхід до стану перед початком конфлікту, передбачений мирними домовленостями, означає й повернення їй контролю за цими місцевостями.
XS
SM
MD
LG