Доступність посилання

ТОП новини

Блокування указу про позачергові вибори передбачає кримінальну відповідальність – Секретаріат


Таку відповідальність має понести, зокрема, суддя Окружного адміністративного суду Києва Володимир Келеберда, заявив у неділю заступник голови Секретаріату Президента Ігор Пукшин.

Цей суддя в п’ятницю ухвалив зупинити дію указу про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів за позовом Блоку Юлії Тимошенко.

Представник Секретаріату назвав це рішення неправосудним і нагадав, що судді було відомо про незаконність забезпечення такого позову і про те, що ця справа непідвідомча адміністративному судові.

За словами Пукшина, це судді роз’яснили в п’ятницю на семінарі в Вищому адміністративному суді, як і те, що суперечки щодо таких указів Президента належать до юрисдикції Конституційного Суду і не надаються до розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Представник Секретаріату додав, що на «вочевидь неправосудне рішення» зупинити чинність президентського указу вже подана апеляційна скарга до Київського апеляційного адміністративного суду.

На думку Пукшина, на факт винесення такої ухвали мають прореагувати органи прокуратури, порушивши справу за ознаками злочину, передбаченого статтею 375 Кримінального кодексу України про винесення свідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови.

Так само, додав заступник голови Секретаріату, підпадають під ознаки кримінального злочину і дії народних депутатів від Блоку Юлії Тимошенко, які перебувають в апеляційному суді і, за його словами, перешкоджають розглядові апеляційної скарги і своїми діями чинять тиск на суд.

Ідеться про кримінальну відповідальність за втручання в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або домогтися винесення неправосудного рішення, і органи прокуратури мали б порушити кримінальну справу проти цих депутатів, заявив Ігор Пукшин у неділю.

У суботу в Київському апеляційному адміністративному суді, який мав розглянути скаргу Секретаріату Президента на згадане рішення судді Київського окружного адміністративного суду, відбувалися не зрозумілі з заяв політиків і урядовців протистояння між депутатами БЮТ, які намагаються будь-що зірвати позачергові вибори, і представниками Секретаріату за участі правоохоронних структур.

Раніше в суботу Центральна виборча комісія не змогла розпочати необхідні процедури для початку виборчого процесу через згадане рішення судді, яке забороняло вчиняти дії на розпуск парламенту і організацію дострокових виборів.

У п’ятницю набув чинності указ Президента про дострокове припинення повноважень нинішньої Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 7 грудня.

У БЮТ заявляють, що рішення судді зупинило чинність цього указу. У Секретаріаті Президента наполягають, що указ і далі чинний, бо рішення судді неправосудне.
XS
SM
MD
LG