Доступність посилання

ТОП новини

Прокуратура порушила кримінальні справи через блокування указу про дострокові вибори


Одну з кримінальних справ прокуратура Києва порушила проти судді Окружного адміністративного суду Києва Володимира Келеберди за винесення свідомо неправосудного рішення, повідомив у неділю прокурор Києва Євген Блажівський.

Ідеться про п’ятничне рішення судді, яке за позовом Блоку Юлії Тимошенко забороняло вчиняти дії на розпуск парламенту і організацію дострокових виборів, через яке в суботу Центральна виборча комісія не змогла розпочати належних процедур для початку виборчого процесу.

Іще одну справу прокуратура Києва порушила за фактами втручання в діяльність судового органу і грубого порушення громадського порядку, а саме здійснення хуліганських дій на території суду.

Тут ідеться про дії народних депутатів від БЮТ, які від суботи перешкоджали розглядові в Київському апеляційному адміністративному суді скарги Секретаріату Президента на згадане рішення судді Київського окружного адміністративного суду проти указу голови держави.

Прес-служба Генеральної прокуратури уточнила, що обидві кримінальні справи порушені ще в суботу.

І в Секретаріаті Президента, і в Міністерстві юстиції рішення судді назвали таким, що виходить поза межі юрисдикції адміністративних судів, а відтак неправочинним.

Заступник голови Секретаріату Президента Ігор Пукшин раніше в неділю повідомив, що Секретаріат закликав органи прокуратури прореагувати на факт винесення суддею вочевидь неправосудного рішення і на факт втручання депутатів від БЮТ у діяльність Київського апеляційного адміністративного суду. За його словами, обидва факти підпадають під статті Кримінального кодексу.

У п’ятницю Президент своїм указом скасував призначення Володимира Келеберди на посаду судді Окружного адміністративного суду Києва, який раніше того ж дня ухвалив своє згадане рішення проти указу голови держави.

І в Секретаріаті Президента, і в Міністерстві юстиції це рішення назвали таким, що виходить поза межі юрисдикції адміністративних судів, а відтак неправочинним.

У п’ятницю зранку набув чинності указ Президента про дострокове припинення повноважень нинішньої Верховної Ради і призначення позачергових виборів на 7 грудня.

У БЮТ заявляють, що рішення судді зупинило чинність цього указу. У Секретаріаті Президента наполягають, що указ і далі чинний, бо рішення судді неправосудне.
XS
SM
MD
LG