Доступність посилання

ТОП новини

Чи відповідає європейським стандартам державна молодіжна політика України?


Світлана Єременко

Київ – Дослідження громадської організації «Міжнародний інститут молоді» стосовно відповідності молодіжної політики в Україні європейським стандартам засвідчило, що «псевдоучасть» молодих українців у регіональному та місцевому самоврядуванні складає понад 90 відсотків. Тобто, реальна участь молодих людей сягає менше ніж 10 відсотків. А це означає, що місцева влада практично не співпрацює з молоддю, а використовує молодих громадян, щоб надати заходам «молодіжного звучання» або відверто маніпулює ними.


«Міжнародний інститут молоді» дослідив, як упроваджуються в Україні положення Європейської Хартії щодо участі молоді у регіональному та місцевому самоврядуванні. Хартія була ухвалена Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи у 2003 році. У цьому році виповнюється 5 років впровадження Хартії в Україні.

Висновок фахівців невтішний. Рівень упровадження в Україні положень Європейської Хартії дотягується до 20 відсотків і не залежить від регіону. Дослідження проводилися у понад 30 містах різних регіонів України.

Розгляд активності молоді за майже сотнею критеріїв, таких як: рівень незалежності при формуванні представницького органу; інформування молоді щодо проектів владних рішень; вирішення проблем молодих громадян місцевою владою; рівень громадського контролю за діями влади; рівень повноважень молоді дала можливість, як вважають автори, об’єктивно оцінити молоду генерацію.

Щоб отримати справжню картину, експерти аналізували місцеві правові акти, проводили фокус-групи за участю молодіжних лідерів, представників громадських організацій, депутатів, службовців місцевих рад та опитували громадськість.

Наголошуючи на важливості дотримання Україною положень, викладених у Європейській Хартії, експерт Інституту молоді Олексій Клашторний зазначив: «Дослідження привертає увагу до того, що декларуючи повну солідарність з європейськими стандартами, ми на практиці не робимо необхідного, щоб наші партнери від Польщі до Португалії, від Великобританії до Греції сприймали нас як єдину спільноту».

Не все так драматично

Фахівці «Міжнародного інституту молоді» закликають громадськість, Міністерство молодіжної політики та безпосередньо молодих лідерів звернути увагу на згадані показники.

А от директор Державного інституту розвитку сім’ї та молоді Андрій Мішин не погоджується з категоричними висновками «Міжнародного інституту». Він наголошує, що українська молодь активніша, ніж у деяких країнах Європи і важливо не нагнітати ситуацію, а використати цей потенціал на користь держави.

«Алармістські настрої в сфері державної молодіжної політики, на мій погляд, сьогодні недоречні. Українська молодь конкурентоспроможна на світових ринках праці. Політична та громадянська активність в Україні найвища серед багатьох європейських країн. Наше завдання той великий потенціал української молоді сьогодні спрямувати на розвиток української держави», – зазначив Андрій Мішин.

За даними Центру «Соціовимір», який досліджував, як громадяни оцінюють діяльність міністерств та міністрів, Юрій Павленко — міністр у справах сім’ї, молоді та спорту — отримав четверте місце.

(Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG