Доступність посилання

ТОП новини

Україна хоче «спрощеного доступу до ресурсів МВФ»


Це питання Україна буде обговорювати з місією Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду, яка в четвер почне працювати в Україні, заявив у середу голова Ради Національного банку України Петро Порошенко.

Ця місія прибула цього ж дня до України.

У київському представництві Міжнародного валютного фонду повідомили, що українська влада попросила по допомогу в боротьбі з фінансовою кризою.

А директор департаменту зовнішньоекономічних відносин НБУ Сергій Круглик сказав агентству Reuters, що наприкінці роботи місії МВФ в Україні «в разі потреби» сторони обговорять «можливість резервного кредиту standby для України на суму, яка б відповідала потребам України на цей час».

За його словами, наразі Україна добре вправляється з кризою сама, але потребує підтримки міжнародних фінансових організацій, щоб бути впевненим у наявності такої додаткової підтримки в разі потреби.

А агентству Assocіated Press Сергій Круглик додав, що обсяг кредиту вирішуватимуть після консультацій із місією МВФ.

Оцінки позикових можливостей МВФ для України дуже розбіжні – від 3 до 15 мільярдів доларів. Але аналітики зазначають, що за нинішньої політичної ситуації в Україні з непевністю навколо дострокових виборів Міжнародному валютному фондові може бути непросто укласти з Україною угоду про таке кредитування, яка звичайно містить урядові зобов’язання фінансових реформ.

Аналітики також припускають, що домовленості України з МВФ можуть стати лише початком ширшої програми кредитування й із іншими фінансовими організаціями.
XS
SM
MD
LG