Доступність посилання

ТОП новини

Ватиканський синод єпископів взявся за «безбожників»


Церковна служба у Сикстинській капелі під час синоду католицьких єпископів разом з лідерами протестантської та православної церков, Ватикан, 21 жовтня 2008 р.

Рим – Як донести Святе Письмо до осель і сердець християн? Нові шляхи поширення Біблії обговорюють у Римі католицькі єпископи разом з лідерами протестантської та православної церков. Синод у Ватикані став частиною місії Папи Бенедикта XVI стосовно нового проповідування Божого Слова серед маси невіруючих людей на Заході.

Формально зібрання єпископів покликане розглянути способи тлумачення біблійних текстів. Упродовж трьох тижнів роботи синоду, що завершиться 26 жовтня, йдеться також про те, як достукатися до сердець невіруючих осіб і як об’єднати розділену християнську церкву.

Як зазначають ватиканські оглядачі, зібрання важливе, передусім, для європейців, щоб порівняти свої релігійні проблеми з тими, які мають африканці, латиноамериканці та азіати. Найсерйозніший виклик, що стоїть перед європейцями і на чому постійно наголошує Папа Римський, це атеїзм у західних країнах.

Бенедикт XVI намагається повернути дедалі атеїстичнішу Європу до свого християнського коріння. Задля досягнення своєї мети, Понтифік не соромиться вдаватися до популярних заходів. Перед початком синоду два тижні тому він започаткував біблійні читання на італійському державному телебаченні. Протягом тижня понад тисячу осіб, включно з актором-коміком Роберто Беніньї та представником московського патріарха Алексія II, читали у живому ефірі Святе Письмо.

Серед руїн древнього міста...

Невипадково також, що у період зібрання єпископів Папа відвідав католицьку святиню на півдні Італії у Помпеї, стародавньому місті, котре було зруйноване вулканом Везувієм у 79 році нашої ери.

Виступаючи там минулої неділі, Бенедикт XVI вшанував блаженного Бартоло Лонго (1841-1926), колишнього атеїста, котрий потім на руїнах язичницького міста збудував обитель Мадонни Помпейської.

«Хто б міг коли подумати, що серед руїн древнього міста Помпеї з’явиться всесвітньо відомий храм Пресвятої Діви Марії?» – сказав Святий Отець під час меси.

Подібні інтонації лунали і з вуст Вселенського патріарха Православної церкви у Стамбулі Варфоломея I. Під час історичної зустрічі з Папою минулої суботи Варфоломей І молився разом із ним під фресками Сикстинської капелли у Ватикані. Звертаючись до понтифіка, патріарх закликав до відновлення віри, щоб викорінити зло.

За його словами, для цього потрібна радикальна переоцінка поглядів та звичаїв, включаючи формування об’єднаного християнського середовища, щоб повернути віру у серця людей. Патріарх Варфоломей I сказав: «Ми розглядаємо це як уособлення діяльності Святого Духа, спрямовуючи наші церкви до тісніших і глибших контактів одна з одною для відновлення нашої повноцінної віри».

Думки Папи Римського щодо сучасного вивчення Біблії добре відомі єпископам, але він знову повторив їх на синоді у понеділок. Папа Ратцинґер сказав: якщо християнство – історична релігія, це може стати предметом сучасних наукових досліджень. Водночас він невдоволений висновками деяких праць, які, наприклад, стверджують, що Ісус Христос ніколи не міг воскреснути.

На переконання Понтифіка, будь-яке трактування Святого Письма повинне дотримуватися церковної традиції.

(Рим – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG