Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада у вівторок не ухвалила жодного рішення


Закриваючи вечірнє засідання парламенту, спікер Арсеній Яценюк наголосив, що чекає в середу, 29 жовтня, лідерів парламентських фракцій, Прем'єр-міністра Юлію Тимошенко і міністра фінансів Віктора Пинзеника для подальшого узгодження заходів з мінімізації впливу світової фінансової кризи на економіку України.

Яценюк зазначив, що на нараді, яка проходила у вівторок, сторони не змогли прийти до загальної думки стосовно черговості розгляду Верховною Радою законопроектів, включених до порядку денного парламенту на вівторок.

«Часу на ухвалення антикризового законопроекту залишилося мало», – наголосив спікер і нагадав, що Міжнародний валютний фонд ухвалюватиме рішення про надання допомоги Україні в середу «десь до 16:00».

«Маємо ще завтрашнє пленарне засiдання. Або ухвалюємо рiшення, або все пiде трам-тарарам», – сказав Яценюк.

МВФ готовий надати Україні близько 16 мільярдів доларів, але для цього парламент має ухвалити антикризовий пакет.

Від 21 жовтня фракція блоку Юлії Тимошенко у Верховній Раді блокує трибуну і президію парламенту з вимогою першочергового розгляду антикризових заходів, а не фінансування дострокових виборів.

********
Фракція Партії регіонів не підтримуватиме президентський законопроект про заходи щодо мінімізації негативних наслідків фінансової кризи

Як заявив у вівторок регіонал Микола Азаров, «законопроект готувався горе-теоретиками», у документі «є багато ляпсусів, які свідчать про те, що законопроект створювався поспіхом і його реальне застосування буде неможливе».

Азаров зазначив, що документ унеможливлює швидке реагування на можливі наслідки світової фінансової кризи на економіку України. А держава не має у своєму розпорядженні реальних коштів від приватизації для того, щоб створити стабілізаційний фонд, передбачений у законопроекті.

Водночас БЮТ заявляє, що готовий голосувати за антикризовий президентський законопроект.

За словами лідера фракції блоку Івана Кириленка, бютівці блокуватимуть роботу Верховної Ради, якщо цей документ не розглядатимуть першим. При цьому він зазначив, що якщо першим на голосування поставлять питання про фінансування виборів, то трибуна буде заблокована.

Різні думки про спільний проект

Поданий від імені Президента законопроект про мінімізацію впливу світової фінансової кризи на українську економіку, в якому зведено низку положень проектів, що їх подали різні політичні сили, Верховна Рада мала розглянути у вівторок.

За словами спікера Арсенія Яценюка, «для того, щоб не було претензій на авторство цього законопроекту, і з огляду на те, що адміністрація Президента взяла дуже активну участь в розробці цього законопроекту, було прийнято рішення, що даний законопроект буде внесений як єдиний за підписом Президента України і визначений ним як невідкладний». При цьому Голова Верховної Ради, – зазначив, що до цього законопроекту ввійшли «пропозиції практично всіх фракцій парламенту».

Напередодні в парламенті були зареєстровані шість проектів законодавчих актів, які стосуються антикризових заходів. Як казав Яценюк, урядовий законопроект не мав вотуму довіри і відповідної підтримки, та й інші п’ять законопроектів не мали підтримки необхідної кількості депутатів.

Парламентський блок Юлії Тимошенко

Водночас депутати від фракції БЮТ у вівторок продовжували блокувати трибуну й президію Верховної Ради.

Близько 30 бютівців іще зранку розташувалися навколо трибуни й перекрили підхід до неї.

БЮТ блокував роботу парламенту і минулого пленарного тижня, через що парламент не зміг ухвалити за цей час жодного рішення.

Бютівці вимагають першочергового розгляду в парламенті заходів для мінімізації впливу світової фінансової кризи на економіку України, а не фінансування дострокових виборів, які вони прагнуть зірвати.


ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG