Доступність посилання

ТОП новини

НУНС вимагає переголосувати законопроект про фінансування виборів


Фракція «Наша Україна – Народна Самооборона» наполягає на тому, щоб парламент повернувся до розгляду законопроекту про фінансування позачергових парламентських виборів.

Як заявив голова фракції НУНС В'ячеслав Кириленко, під час сьогоднішнього голосування щодо цього документа депутати від фракції БЮТ намагалися вилучити з пультів для голосування картки нунсівців.

Через це, за його словами, 2 картки були вилучені з пультів, а одна не спрацювала.

Натомість голова фракції БЮТ Іван Кириленко заявив, що повернення до цього питання не буде.

Водночас у Партiї регiонiв стверджують, що пiд час голосування в середу картки деяких їхнiх депутатiв також не спрацювали.

Зокрема, пiд час голосування за законопроект регіоналки Олени Лукаш про внесення змiн до виборчого законодавства не спрацювала картка Василя Горбаля. Вiн звернувся до апарату Верховної Ради з відповідною заявою.

Парламент сьогодні не підтримав законопроект щодо забезпечення фінансуання дострокових виборів, внесений депутатом від НУНС Ксенією Ляпіною.

За виділення коштів проголосували 222 депутати при необхідних 226. Законопроект підтримали 170 депутатів із Партії регіонів, 35 – із фракції НУНС та 17 – фракції Блоку Литвина. Не голосували фракцiї БЮТ i Компартiї.

Законопроект, зокрема, передбачав виділення 417,5 мільйонів гривень для фінансування підготовки та проведення позачергових виборів.

Крім того, Верховна Рада не підтримала в першому читаннi змiни до законiв щодо вдосконалення механiзму позачергових парламентських виборiв, запропоновані депутатом вiд Партiї регiонiв Оленою Лукаш.

За ухвалення цього документа теж проголосували 222 депутати.

Законопроект передбачав, зокрема, скасування обов'язкового 50% порогу активності на позачергових парламентських виборах.

Президент Віктор Ющенко раніше заявляв, що визначить нову дату проведення позачергових виборів парламенту після того, як Верховна Рада виділить кошти на їх проведення.

********
Перед закриттям сьогоднішнього засідання Верховної Ради депутати внесли до порядку денного законопроект, що стосується внесення змін до державного бюджету на 2008 рік у частині мінімізації наслідків світової фінансової кризи, фінансування пенсій і проведення позачергових місцевих виборів.

За словами спікера Арсенія Яценюка, цей документ, а також законопроект Кабінету Міністрів про зміну держбюджету-2008 розглянуть на засіданні 30 жовтня.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG