Доступність посилання

ТОП новини

Балансування України на грані нестабільності й краху (європейська преса)


Прага – Оглядачі європейських видань продовжують аналізувати політичну ситуацію в Києві. Чимало з них доходять висновку, що Україна сьогодні має репутацію країни, «де панує криза і нестабільність», тобто, Київ провалив сподівання світу на просування ідей Помаранчевої революції, пишуть нині західні політичні експерти. Деякі впливові газети також вказують на «сумний стан справ у Міжнародному валютному фонді», де вимагають навіть від таких малих країн, як Ісландія, високу ключову ставку за кредит МВФ у 18 відсотків річних. І ціла низка європейських газет оприлюднила звіт природоохоронної організації WWF, яка заявляє про те, що до 2030 року людство потребуватиме ще однієї планети Земля, бо сучасна цивілізація шаленими темпами нищить природні ресурси.

Європейське видання «Уолл Стріт Джорнел» опублікувало статтю провідного експерта Атлантичної Ради США Адріана Каратницького під назвою «Київський крах». У ній мовиться про «другий розвал правлячої «помаранчевої коаліції» в Києві і вкрай невисокий рівень довіри народу до Віктора Ющенка як президента і до спроможності Юлії Тимошенко керувати урядом і економікою країни». Автор статті в «Волл Стріт Джорнел» стверджує, що розкол відбувся не лише в лавах помаранчевих сил в Києві але і в Партії регіонів, де «виник твердий проросійський табір колишнього прем’єра Віктора Януковича, який підтримав вторгнення Росії до Грузії, і крило підприємців, яке чітко заявило, що Росія порушила норми міжнародного права». Автор статті вважає, що представники українського бізнесу недовіряють як Тимошенко, так і Януковичу, і бажали б, щоб Україною керував «деполітизований уряд» із прем’єром на кшталт Арсенія Яценюка чи того ж Юрія Єханурова. Адріан Каратницький висловлює думку, що Україні допомогли б у цей скрутний час «нові лідери і нові партії», а без того, як пише експерт на сторінках «Волл Стріт Джорнел», «Україна буде такою ж: із радикальною риторикою і візантійськими викрутасами політичного злодійства та обману, які завершуються центристським компромісом, який з великими труднощами запобігає краху всієї країни».

Британська «Ґардіан» вважає, що Міжнародний валютний фонд переживає нині «сумний стан», коли його працівники «проявляють таку вже сором’язливість стосовно багатих країн, що фактично «прогледіли» виникнення величезної фінансової бульбашки у світовій історії на західному ринку нерухомості». «Ґардіан» криткує МВФ і за його «драконівський ключовий платіжний відсоток для змушеної позичати гроші у Фонду Ісландії», коли МВФ встановив за мільярдний кредит для Рейк’явіка 18 відсотків річних і «не менший відсоток для Угорщини, яка вже готується скорочувати громадські витрати». «Хоча, – як зауважує «Ґардіан», – у самих США Федеральна Резервна Система закликає збільшувати громадські витрати». Газета також іронізує, що з МВФ не хочуть мати справу більшість країн світу і завершує: «Який сенс мати Фонд, якого всі уникають».

Та ж «Ґардіан», як і низка інших видань у Європі, оприлюднила результати дослідження природоохоронної організації WWF, яка попереджає, що «до 2030 року людство потребуватиме ще одну Землю з її ресурсами, бо цивілізація сьогодні використовує земні природні ресурси на 30 відсотків більше, аніж у змозі відновити екосистема Землі». Тобто, як наголошує «Ґардіан», за якихось 20 років людство постане перед проблемами набагато серйознішими, аніж нинішня криза фінансів. Особливо серйозною для світу, за наслідками дослідження WWF, є проблема нестачі питної води.

(Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG