Доступність посилання

ТОП новини

Ризька конференція як репетиція квітневого саміту НАТО у Німеччині


Рига – Завтра в столиці Латвії відривається дводенна Ризька конференція «Єдина і вільна Європа: досвід 90 років». Понад 200 учасників, серед яких будуть президенти Латвії, Естонії та Грузії, офіційні представники НАТО, відомі світові політики, експерти та науковці, обговорять сучасні виклики для безпеки європейської та трансатлантичної громадськості. Значну увагу приділятимуть змінам у світовій геополітиці після російсько-грузинського конфлікту. Не оминуть учасники Ризької конференції й українське питання.

Ризька конференція проходитиме 31 жовтня – 1 листопада у відновленому пам’ятнику архітектури – Будинку Чорноголових у Старій Ризі. Організаторами форуму виступили Латвійська трансатлантична організація, міністерство оборони та міністерство закордонних справ Латвії за підтримки «Фонду Сороса – Латвія». Ризька конференція проводиться втретє як продовження закладеної під час саміту НАТО у Ризі традиції організовувати міжнародні дискусії з питань безпеки трансатлантичного співтовариства та зовнішньої політики.

Координатор заходу Сандіс Шрадерс розповів Радіо Свобода про основні теми форуму: «Обговорюватимуть питання трансформації НАТО, пристосування до сучасних викликів, відносини Росії з Європою та трансатлантичними організаціями, загальну європейську політику. Також у рамках конференції планується обговорити такі теми, як досвід формування Європи упродовж 90 років та спільні рішення щодо бачення майбутнього. Передбачено проведення спеціальної секції – зустрічі президентів Латвії, Естонії та Грузії, які дискутуватимуть про виклики майбутнього».

Учасники форуму також говоритимуть про те, наскільки впливовою у світі є західна модель демократії, якими рішеннями НАТО відзначить свій 60-річний ювілей, а також про причини російсько-грузинського конфлікту та його наслідки.

Латвійський політолог Ніл Муйжнієкс вважає, що дебати в Ризі стануть репетицією квітневого саміту НАТО в Німеччині.

Розпочнеться форум презентацією виставки про Грузію, за участю президента країни Міхeіла Саакашвілі.

Сандіс Шрадерс зауважив: «Участь президента Грузії Міхeїла Саакашвілі надає особливої унікальності форуму. Як і те, що серед учасників конференції будуть посол США в НАТО Курт Волкер, президент Німецького Фонду Маршалла Ґрейг Кеннеді»

«Українське питання неможливо вилучити чи відокремити»

Президент України Віктор Ющенко також був запрошений на Ризьку конференцію, але він поки що не підтвердив своєї участі.

«Поки що немає ясності щодо участі у конференції Президента України Віктора Ющенка. Однак, безумовно, український аспект буде присутній на конференції. Оскільки проходитимуть дискусії з питань безпеки у морському регіоні, українське питання неможливо вилучити чи відокремити», – зазначив Сандіс Шрадерс

Очікується, що українську сторону на Ризькій конференції представлятимуть колишній керівник адміністрації Президента України Олег Рибачук, президент Молодіжного центру Атлантичної Ради України Оксана Григор’єва та президент українського Центру європейської трансатлантичної студії Олексій Коломієць.

(Рига – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG