Доступність посилання

ТОП новини

У Будапешті члени НАТО підтримали намагання України та Грузії вступити до Альянсу


Зустріч міністрів оборони країн НАТО у Будапешті, 10 жовтня 2008 р.
Зустріч міністрів оборони країн НАТО у Будапешті, 10 жовтня 2008 р.

Угорщина – Позиція НАТО до України та Грузії в питанні вступу до Північноатлантичного Союзу не зазнала змін. Ці дві країни будуть в Альянсі, але не зараз. Це ще раз підтвердили міністри оборони країн НАТО, які зібралися цими днями в Будапешті. Свою тверду підтримку Києву та Тбілісі висловила і «господиня» зустрічі, Угорщина.

Обговорення питань глобальної безпеки у світі не завадило учасникам наради НАТО в Будапешті обмінятися думками щодо євроатлантичних прагнень України та Грузії. І хоча ніяких рішень з цього приводу не ухвалювали, тема для українців та грузинів аж ніяк не закрита. До неї політики та військові повернуться знову в середині листопада на наступній зустрічі у Талліні.

Однак перспективи отримання Україною і Грузією Плану дій щодо членства в Альянсі (ПДЧ) у грудні стають примарними. Виною цьому є, головним чином, внутрішня ситуація в Україні, говорять місцеві експерти.

Ця новина дещо розчарувала міністра оборони України Юрія Єханурова. «Звичайно, це важка ситуація», – сказав він під час зустрічі з представниками преси і пояснив: «Є кілька країн, які займають позицію, що в грудні повинен відбутися лише перший етап підбиття підсумків щодо готовності України отримати ПДЧ».

Юрій Єхануров зустрівся в Будапешті зі своїми колегами з оборонних відомств Грузії, Польщі та Угорщини і почув їхню тверду підтримку в цьому сенсі.

«Серпнева війна на Кавказі – це однозначно російська агресія»

Експерт Будапештського інституту демократичних трансформацій Іштван Дярматі, зокрема, вважає, що після подій на Кавказі НАТО має більше, а не менше ангажуватися в регіоні.

«У НАТО з більшим зацікавленням спостерігають за тим, які процеси нині відбуваються в Грузії, в Альянсі з’явилося більше важелів впливу на Тбілісі. Якщо хтось боїться, що грузини задумали щось лихе, то я особисто цього не боюся. На мою думку, серпнева війна на Кавказі – це однозначно російська агресія проти Грузії. Грузинів спровокували на це. Але, якщо в Європі існують протилежні думки, то набагато кращим буде, якщо їх активніше залучатимуть до співпраці з НАТО і контролюватимуть те, що роблять грузини», – зазначив Іштван Дярматі.

Між іншим, у жовтні міністр закордонних справ Угорщини Кінґа Гьонц поїде на церемонію відкриття посольства Угорської Республіки в Тбілісі. Ця подія відбудеться на півроку раніше від запланованого терміну, і це свідчить про те, що Угорщина хоче зміцнити свої стосунки з Тбілісі, вважають оглядачі.

(Угорщина – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG