Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко наполягає на дострокових виборах


Політична криза в Україні має бути вирішена через дострокові парламентські вибори, переконаний Президент України Віктор Ющенко.

Про це глава держави заявив, перебуваючи у Вижниці Чернівецької області.

Говорячи про можливість відновлення демократичної коаліції, Президент зазначив, що це питання полягає «виключно у довірі до прем’єр-міністра».

«Я переконаний: якби прем’єр-міністр по відношенню до цієї коаліції вела себе чесно, не вела закулісних переговорів, не брала консультацій, як розвертати курс України в другу сторону, ця коаліція працювала б ще тривалий час», – сказав глава держави.

На його думку, саме через відсутність довіри до БЮТ у фракції «Наша Україна – Народна самооборона» «немає бажання повертатися в коаліцію».

Водночас глава держави не повідомив, чи наполягатиме на даті проведення дострокових виборів 14 грудня.

«Я призупинив свій указ про проведення дострокових виборів, щоб дати можливість парламенту здійснити всі необхідні механізми для цього. Однак ви бачите, яка сьогодні ситуація, коли лише для прийняття порядку денного треба тратити цілий день. Людям дуже дорого обходиться такий недієздатний парламент, і проблему вирішення цієї кризи я вже назвав», – зазначив Президент.

Віктор Ющенко тимчасово зупинив дію свого указу про розпуск Верховної Ради, щоб депутати змогли ухвалити антикризові заходи і виділити кошти на вибори.

Минулого тижня депутати затвердили першочергові антикризові заходи. Водночас парламентарі відмовилися внести до цього законопроекту норму про фінансування позачергових парламентських виборів.

XS
SM
MD
LG