Доступність посилання

ТОП новини

«Світові фінанси треба регулювати» – європейські міністри економіки


Брюссель – Міністри економіки та фінансів країн Європейського Союзу продовжують «антикризовий» діалог. Сьогодні учасники Ради ЄС з питань економіки та фінансів зібралися разом, щоб далі аналізувати згубні впливи глобальної кризи на добробут Європи та європейців. Крім Єврокомісії та Центрального банку в дискусіях взяли участь представники країн, що входять до зони вільної торгівлі з Євросоюзом, – Норвегії, Ліхтенштейну, Швейцарії та Ісландії.

Основний напрямок для майбутнього світових фінансів – більше контролю та регулювання, переконані європейські міністри. Гіркий досвід нинішнього стану сфери капіталу – наочне цьому підтвердження.

«У майбутньому все мусить регулюватися», – заявив міністр фінансів Нідерландів Воутер Бос. «Настав час, коли ми більше не можемо довіряти саморегуляції (фінансової системи). Гадаю, і наглядові, і регулюючі організації повинні взяти на себе більше відповідальності. Маю надію, що ця позиція матиме підтримку, особливо, на світовому рівні», – наголосив нідерландський міністр.

Контролювати чи ні – це визначить новий господар Білого дому?

Проте, з такою думкою не зовсім згідні заокеанські фінансисти. У будь-якому разі, донині офіційний Вашингтон не проявив великої зацікавленості у пропозиціях європейських фінансових партнерів. Вочевидь, також на позицію США впливають очікування результатів нинішніх виборів. Як твердять фахівці, остаточне визначення Америки щодо більш регульованого ринку фінансів настане з приходом до Білого дому нового господаря.

Євросоюз раніше заявив про свій намір докорінно переглянути всю архітектуру світової фінансовової системи. Передбачається, що початок цьому процесу буде покладено через 10 днів у американській столиці. Там має відбутися міжнародний саміт, присвячений глобальним проблемам фінансового ринку.

Сьогоднішня Рада міністрів фінансів ЄС підтвердила рішучість Європи щодо вимог прозорості та можливості більшого регулювання у цій сфері.

Французький міністр з питань економіки, фінансів та зайнятості Крістін Ляґард, яка головувала на нинішній Раді, зауважила: «Європа продовжує свої зусилля «визначати та координувати», одночасно перед небезпекою світової фінансової кризи і перед економічною кризою, що поглинула всю нашу економіку».

Крістін Ляґард наголосила, що в умовах економічного сповільнення негайно потрібна швидка реакція Європи й інших країн.

Економіка сповільнюється

Європейський комісар з монетарних та економічних справ Хоакін Альмунья ознайомив міністрів фінансів із останніми показниками на європейських ринках.

«Ситуація на ринках залишається небезпечною. Криза все ще не минула. Це означає, що сповільнюється економічне зростання, а криза щодалі погіршує макроекономічний баланс в декількох (європейських) країнах», – заявив єврокомісар.

Вихід із ситуації та недопущення нових фінансових «сюрпризів» можливий тільки за умови посилення нагляду та визначення нових правил гри на ринку, вважає Крістін Ляґард. Після засідання Ради міністрів економіки та фінансів вона зазначила: «Грати за правилами ринку, але в регульованих рамках. При цьому, жоден учасник, жоден продукт, жодна територія не залишиться поза увагою регулювання у фінансовій сфері».

(Брюссель – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG