Доступність посилання

ТОП новини

Перші кроки Барака Обами після обрання президентом


Нью-Йорк – Чинний президент США Джордж Буш та його наступник Барак Обама проведуть сьогодні переговори. Новообраний президент Барак Обама заявив, що найпершим його завданням є покласти край фінансовій кризі та допомогти середньому класові в Америці. Джордж Буш не раз обіцяв наступному лідеру країни Обамі різнобічну підтримку у передачі влади в Білому Домі.

У радіозверненні від імені демократів Обама, зі свого боку, наголосив, що в державі має бути один президент, але він активно готуватиметься до нової посади, щоб не втрачати часу після складання присяги 20 січня наступного року.

Майже одразу після перемоги на виборах Барак Обама скликав прес-конференцію й виступив з радіозверненням до народу. Ця активність показує рішучі кроки нового лідера, кажуть спостерігачі.

Стан американської економіки загрозливий. Автомобільні заводи у Детройті можуть зупинитися, якщо уряд не надасть багатомільярдні кредити. Численні великі підприємства закриваються, без роботи залишилося 10 мільйонів людей, це 6,5 відсотка робочої сили, рекордно високий рівень безробіття для Америки.

Державна скарбниця значною мірою спорожніла і йдеться, по суті справи, про життя в кредит, про колосальне збільшення національного боргу. Отож, Обама і його радники розробляють план дій, згадуючи відомі слова президента Франкліна Рузвельта у подібній ситуації на початку 30-х років минулого століття: «Нам нема чого боятися, крім самого страху».

Новообраний президент планує визначити, яких саме з його численних обіцянок треба насамперед дотриматись у початковий період президентства, а які відсунути на другий план. У радіозверненні Обама заявив, що його першим пріоритетом є програма економічного відновлення – з тим, щоб бізнес знову запрацював, а люди повернулися до роботи.

За словами одного з радників Обами, наведених газетою «Нью-Йорк Таймс», перед кожним новим президентом постає спокуса почати робити все й одразу. Але є приклади Рузвельта і Ліндона Джонсона, які довели, що видатний президент здатний зробити вельми багато», а Обама, на думку оглядачів, має потенціал видатного державного діяча. Барак Обама заявив, що насамперед треба вирішити фінансову проблему країни і що він займеться нею 20 січня, одразу після вступу на посаду.

Українські керівники привітали новообраного президента.Російський лідер одразу після обрання Барака Обами виступив з явно недружньою промовою

Джефф Морелл, представник Пентагону, назвав наказ Медведєва встановити нові ракети «нерозумним». У Вашингтоні вважають, що російський президент спеціально приурочив свій недружній виступ до виборів нового президента Сполучених Штатів.

Як заявив високопоставлений представник Білого Дому, тон виступу Медведєва, цитуючи «Нью-Йорк Таймс», «відповідає випробуваній лінії – звинувачувати в усіх нещастях Росії іноземні сили, у даному випадку Сполучені Штати». Мовляв, це Вашингтон завинив у краху російського ринку, в економічному занепаді Росії та у конфлікті з Грузією.

Медведєв, як відомо, вирішив розмістити у Калінінграді ракети «Іскандер». Як іронічно зауважив Ніл Кавуто, коментатор телемережі новин «ФоксНьюз», невідомо, чи ті «Іскандери» взагалі здатні літати і в який саме бік. Він принагідно нагадав, що цими днями на новому атомному підводному човні, зробленому за останнім словом російської технології, під час випробувань у Тихому океані загинуло принаймні 20 моряків. Навіщо пан Медведєв так поспішає робити заяви у дусі «холодної війни», запитує коментатор, Кремль міг би почекати, поки новообраний американський президент зробить бодай перші конкретні кроки. Так чи інакше, як вважають у Вашингтоні, виступ Медведєва зайвий раз нагадав про низьку температуру американсько-російських відносин, але на велику увагу ця промова навряд чи заслуговує.

(Нью-Йорк – Київ – Прага)
XS
SM
MD
LG