Доступність посилання

ТОП новини

Політична криза в Україні не стоїть на шляху до ПДЧ – Схеффер


На прес-конференції у Таллінні генеральний секретар НАТО заявив, що як би не розглядали політичну ситуацію в Україні, «але видно, що демократія в дії… Я б ніколи не сказав, що чинна демократія заважає євроатлантичним прагненням України», – цитують Яапа де Гоопа Схеффера агенції новин.

При цьому він усе ж вважає поки передчасними розмови про надання або ненадання Україні Плану дій для членства в НАТО.

Він наголосив, виступаючи у Талліні після консультацій на високому рівні в рамках Україна – НАТО, що можливе ненадання Україні Плану дій у грудні не означає, що план не буде надано взагалі.

Міністр оборони Юрій Єхануров, який очолював українську делегацію в Таллінні, вважає, що приєднання України до Плану дій для членства в НАТО дозволить стабілізувати ситуацію в країні.

3 квітня цього року учасники саміту НАТО в Бухаресті вирішили не надавати України і Грузії План дій для членства. Найближчий перегляд такої можливості призначили на грудень, на зустріч міністрів закордонних справ країн НАТО. Водночас Північноатлантичний союз твердо пообіцяв обом країнам саме членство колись у невизначеному майбутньому, якщо вони того забажають.

Президент Віктор Ющенко сподівається, що країни-члени НАТО вже в грудні підтримають приєднання України до Плану дій для членства через військовий конфлікт Росії з Грузією.
XS
SM
MD
LG