Доступність посилання

ТОП новини

Завтра в Україні запровадять нові штрафи на дорогах


У неділю, 16 листопада, в Україні набирає чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху», ухвалений Верховною Радою 24 вересня і підписаний Президентом України Віктором Ющенком 14 жовтня.

Згідно з новим законом, зокрема, збільшується розмір штрафів за правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху.

В середньому штраф за правопорушення становитиме 85-100 гривень. Значно підвищується відповідальність за здійснення грубих порушень Правил дорожнього руху, зокрема, штраф за проїзд на заборонений сигнал світлофора становитиме 170-204 гривні, а за управління транспортним засобом у нетверезому стані – 1360-2550 гривень.

За грубі й систематичні порушення Правил дорожнього руху рішення про покарання у вигляді позбавлення права управління транспортним засобом або стягнення штрафу значного розміру прийматимуться тільки судом.

За більшість порушень Правил дорожнього руху стягнення накладатимуться посадовцями ДАІ, які мають спеціальні звання: інспекторами ДАІ та начальниками підрозділів ДАІ.

Крім того, передбачається ввести механізм нарахування штрафних балів за порушення правил. У разі, якщо сума нарахованих штрафних балів досягне або перевищуватиме 30 балів, порушник у судовому порядку буде позбавлений права управління транспортним засобом.

Також передбачається надати працівникам міліції право вилучати посвідчення водія до ухвалення рішення судом у тих випадках, коли Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено позбавлення права управління транспортними засобами.

Крім того, законом передбачається впровадження і використання приладів автоматичної фото- і відеофіксації правопорушень.


ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG