Доступність посилання

ТОП новини

В Україні розчаровані відмовою Медведєва


Київ розчарований відмовою Президента Росії Дмитра Медведєва взяти участь у заходах, присвячених 75-м роковинам Голодомору в Україні.

Про це заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Росії, перший заступник Секретаря національної безпеки і оборони України Костянтин Грищенко в ефірі радіостанції «Ехо Москви».

«Звичайно, розчарування відчувається в Києві. Хотілося б, щоб у цей день ми були разом і разом віддати належну пам’ять мільйонам українців і людям інших національностей, які стали жертвами сталінського терору, від котрого страждали не тільки в Україні, але й в інших регіонах колишнього Радянського Союзу», – сказав Костянтин Грищенко.

На його думку, якийсь конкретний крок може ускладнити відносини двох країн, оскільки вони і так у дуже складній фазі.

У той же час посол зазначив, що втішає те, що в Росії стали замислюватися, що жертви Голодомору заслуговують не просто на згадку, а на серйозні дослідження і увічнення їхньої пам`яті незалежно від політичної складової.

«Доти, доки цю тему не підняла Україна, про це ніхто не говорив тут (у Росії) та інших пострадянських країнах, а якщо говорили, то побіжно, а мільйони людей заслуговують на те, щоб до них ставилися з повагою», – упевнений посол.

Костянтин Грищенко наголосив, що голод, від якого страждали жителі багатьох регіонів, був через політику тоталітарної влади. За його словами, ці події в українців аж ніяк не асоціюються ні з нинішньою Росією, ні з росіянами.

Посол зазначив, що народи України і Росії повинні об`єднатися в пам`яті про жертви голоду, щоб не допустити повторення таких подій у майбутньому.

«У цьому весь сенс», – наголосив Костянтин Грищенко.

14 листопада Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що в Україні голод початку 1930 років використовується для досягнення скороминучих кон’юнктурних політичних цілей, і відмовився взяти участь у заходах із нагоди 75-ї річниці Голодомору, що відзначається в Україні.

********
«Ми маємо моральні претензії до Росії» – історик

Архівна фотографія. Біженці з голодних міст.
Доктор історичних наук, керівник Центру досліджень геноциду українського народу Василь Марочко в ефірі Радіо Свобода заявив: «Якби Дмитро Медведєв на роковини Голодомору приїхав до Києва, усі б провокаційні питання зникли».

«Кремль не може в собі знайти сил і мужності для того, щоб зробити перший крок. Спочатку треба визнати Голодомор злочином на власній території, і вона б заслужила великого авторитету і підтримки», – наголосив Василь Марочко.

При цьому він зазначив: «Росія ніколи нікому за свою історію не платила компенсації. Це може зробити лише багата велика країна, як-от Німеччина. Російські політики не висловили співчуття українському народу, вони цього не зробили. Ми маємо моральні претензії до Росії».

«Чому до сьогодні Державна Дума Росії не визнала Голодомор геноцидом на території Росії? Як правонаступниця Радянського Союзу, вона мала виступити з ініціативою першою. Але український народ це хвилює більше. Українцям просто болить більше», – зауважив Василь Марочко.

«У російській історіографії не ведуться підрахунки демографічних втрат, як в Україні. Сьогодні вони не досліджують власний Голодомор. А про Голодомор в Україні вони взагалі нічого не знають», – сказав керівник Центру досліджень геноциду українського народу Василь Марочко.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG