Доступність посилання

ТОП новини

Єврокомісія хоче створити спільну Арктичну політику


Про це повідомили сьогодні на прес-конференції комісар ЄС з питань зовнішніх відносин та Європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер і комісар з питань рибальства та морських справ Джо Борг.

«Арктика є одним із основних компонентів екосистеми Землі. При цьому кліматичні зміни тут помітніші, ніж у будь-якому іншому регіоні Землі», – заявила Ферреро-Вальднер.

«Ми не можемо залишатися спокійними перед тривожними сигналами для Арктики, пов’язаними з використанням її ресурсів», – додав Джо Борг.

Комісари повідомили, що схвалене сьогодні Єврокомісією комюніке до Європарламенту і Ради ЄС «Європейський Союз та Арктичний регіон» визначає три основні політичні мети: захист Арктичного регіону та його населення, сприяння стабільному використанню його ресурсів, сприяння посиленню багатостороннього управління Арктикою.

Єврокомісія зазначає, що до складу Євросоюзу входять три арктичні країни, крім того, ще дві країни – Норвегія та Ісландія – входять до Європейської економічної зони. Єврокомісія також наголошує на необхідності розвивати співпрацю для покращення захисту Арктики зі стратегічними партнерами – ЄС, США і Канадою.

Беніта Ферреро-Вальднер також наголосила на тому, що Єврокомісія виступає виключно за мирне вирішення усіх можливих проблем, пов’язаних із використанням ресурсів Арктики.

XS
SM
MD
LG