Доступність посилання

ТОП новини

У Києві презентували українсько-польське видання, присвячене Голодоморові


Як повідомив упорядник видання, голова Інституту національної пам’яті Польщі професор Януш Куртика, у збірці «Голодомор в Україні 1932–1933 рр.» зібрано документи з архівів колишнього НКВС, а також розвідки і зовнішньополітичних відомств Польщі й Німеччини. Вони свідчать про планомірне винищення тоталітарним комуністичним режимом українського селянства.

«Польські селяни, які опинились на території СРСР, у роки Голодомору розділили долю українських сусідів і родичів. У 1930-ті роки унаслідок радянських репресій потерпіло понад мільйон поляків», – наголосив Януш Куртика.

А український історик, професор Юрій Шаповал зазначив: «Видання книги про Голодомор – складова видавничого проекту «Польща та Україна у 30-х – 40-х роках ХХ століття. Невідомі документи з архівів спеціальних служб». У роботі над томом про Голодомор ми отримали велику допомогу від СБУ: українські спецслужби розсекретили архіви, що дозволило науковцям опрацювати документи і знайти відповіді на багато запитань, які стосувались підготовки та організації Великого Голоду».

Збірник архівних документів «Голодомор в Україні. 1932–1933 рр.» видано тисячним накладом: його безкоштовно передадуть науковим установам, вишам і бібліотекам України.
XS
SM
MD
LG