Доступність посилання

ТОП новини

Проблема Голодомору – «велика ідеологічна битва» – дослідник


Заступник голови Українського інституту національної пам’яті, професор Владислав Верстюк вважає, що це ідеологічна битва за те, чи буде формуватися нова українська ідентичність, яка буде прив’язана до суверенітету української держави, певних культурних та ментальних традицій, – а чи й далі буде відтворюватись «український совок», тобто українці будуть і далі «радянськими людьми».

І до цього багато зусиль прикладає Росія, наголосив історик у суботу в програмі «Дійова особа» – спільному проекті Радіо Свобода і «Нашого радіо».

Голодомор – «скерована політика на винищення українського народу і спосіб масового упокорення українців, який виявився дуже ефективним. Та й іншого способу в Сталіна не було», – заявив Владислав Верстюк.

Він звернув увагу, що в 1933 році Україна випереджала решту Радянського Союзу за темпами колективізації на 10 відсотків і була колективізована на 70 відсотків, що було найбільшим показником.

«Тому можна спростувати версію про те, що Голодомор був спробою Сталіна розправитись виключно з селянством, яке не хотіло йти в колгоспи», – наголосив заступник голови Українського інституту національної пам’яті.

Він додав, що в Росії немає фахівців, які б досліджували тему Голодомору: «Науково в Росії цим ніхто не займається, і документально не можуть довести, що Голодомору не було».

Фактично в Росії існує єдина книжка Віктора Кондрашина «Трагедія російського села» і декілька кандидатських дисертацій про окремі регіони, зауважив професор.

А українські архівісти знайшли понад 200 тисяч документів, які висвітлюють голод – «нічого подібного Росія нам не може протиставити», сказав Владислав Верстюк.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG