Доступність посилання

ТОП новини

У Росії інтернет – єдине непідконтрольне джерело інформації – експерт


В інтерв’ю агентству УНІАН директор Центру екстремальної журналістики при Спілці журналістів Росії Олег Панфілов заявив: «Технологічно знищити інтернет у Росії, як це зробили в Китаї, неможливо. Там керівництво провайдерів – державне, а в Росії це все ж таки приватний бізнес. Були спроби встановити контроль, але вони не вийшли. Російську владу налякали ви (Україна – УНІАН) – тим, що у Помаранчевій революції дуже велику роль відіграли інтернет-сайти».

За словами Олега Панфілова, російська влада дуже боїться, що інтернет політизуватиметься, допомагатиме опозиційним партіям, як це було в Україні, тому застосовує Кримінальний кодекс. Відбулося понад 20 судових процесів над блогерами, власниками сайтів або просто коментаторами.

«Щодо телебачення, яке дивиться 97% населення, то темники, впевнений, існують досі. Щоп`ятниці у Кремлі збирають керівників компаній, іноді газет, і пояснюють їм, як слід поводитися. Коло весь час звужується, влада вимагає, щоб журналісти були уклінними», – зазначив Олег Панфілов.

На сьогодні ще чинять опір російська «Новая газета» і «Коммерсант», каже він. Крім того, залишається об’єктивною радіостанція «Эхо Москвы».

«В «Эхо Москвы» дуже мала кількість радіослухачів, лише 2,5-3 мільйони. Тому говорити про те, що вона якимсь чином впливає на суспільство, я би не став. Це саме та кількість аудиторії, яку влада може дозволити собі бачити як вільних людей», – сказав Олег Панфілов і пояснив, що згідно із російським законом про вибори, бар`єр проходження кандидата у Держдуму – 7%, а кількість людей, що почуваються вільними у Росії, шукають альтернативну інформацію, – приблизно 5%. За його словами, це ті, хто читає інтернет, слухає «Эхо Москвы», Радіо Свобода, «Німецьку хвилю», читає ліберальні газети.

«Вони безпечні для влади, оскільки їх не набирається більше ніж 7%, це практично мертвий електорат для лібералів. Вони, як і раніше, сидять на кухні і обговорюють політику, розповідають політичні анекдоти, але для влади вони не становлять небезпеки», – додав експерт.

XS
SM
MD
LG