Доступність посилання

ТОП новини

На Дніпропетровщині почали зупинятися хімічні підприємства


У Дніпропетровській області разом із підприємствами гірничо-металургійного комплексу почали зупинятися хімічні. Зокрема, зупинився один із найбільших заводів добрив.

Продукція Дніпровського заводу мінеральних добрив вже місяць не відвантажується зі складів. У своїх сховищах підприємство накопичило близько 5 тисяч тонн комплексних міндобрив.

Керівництво заводу повідомило, що замовлень на виробництво наразі немає ані від вітчизняних, ані від закордонних споживачів. Зокрема, українським аграріям бракує коштів, щоб придбати добрива на наступний сільськогосподарський рік.

На підприємстві переконані: відновити випуск продукції зможуть лише тоді, коли на загальнодержавному рівні будуть ухвалені рішення про дотування вітчизняного аграрного комплексу. До стабілізації економічної ситуації підприємство не працюватиме.

Раніше на Дніпропетровщині призупинили роботу кількох гірничо-збагачувальних комбінатів і металургійних підприємств, чимало заводів перевели на 3-4-денний робочий тиждень.

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Віктор Бондар заявив, що світова економічна криза вже істотно вплинула на роботу дніпропетровської металургії та хімічної промисловості, тепер на черзі – машинобудування.

За його прогнозами, у першому кварталі наступного року на область очікує суттєве скорочення обсягів експорту продукції базових галузей, а відповідно – зменшення обсягів відрахувань до бюджету на 60-70%.
XS
SM
MD
LG