Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром»: «Нафтогаз» частково погасить газовий борг до 1 грудня


«Нафтогаз України» до 1 грудня погасить заборгованiсть за газ, доставлений у вереснi, й частину боргу за паливо, надане у жовтнi цього року.

Як повiдомила прес-служба російської компанії, про це домовилися на сьогоднішній зустрiчi голови правлiння росiйського концерну Олексiй Мiллер та «Нафтогазу України» Олег Дубина.

Пiсля погашення боргу сторони продовжать переговори щодо реалiзацiї положень мiжурядового меморандуму про спiвпрацю в газовiй сферi вiд 2 жовтня цього року, зазначає «Газпром».

«Як наголошувалося на переговорах, згiдно з меморандумом, перехiд на прямi довгостроковi контракти мiж «Газпромом» i «Нафтогазом» можливий тiльки за умови погашення українською стороною всiєї наявної заборгованості», – наголошується в повiдомленнi росiйської компанiї.

Напередодні президент Росії Дмитро Медведєв доручив «Газпрому» стягти з України борг за постачання газу з Росії, який, за його словами, становить 2,4 мільярда доларів.

Проте в «Нафтогазі України» заявили, що мають борги виключно перед компанією RosUkrEnergo, і сума цього боргу «з урахуванням усіх нюансів» становить близько 1,3 мільярда доларів.

«Нафтогаз» і «Газпром» на початку жовтня підписали угоду про перехід на ринкові ціни на газ до 2012 року.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG