Доступність посилання

ТОП новини

Чому Обама може залишити Ґейтса шефом Пентагону?


Нью-Йорк – Новообраний президент Сполучених Штатів Барак Обама, який готується вступити на посаду 20 січня і нині визначає склад майбутнього уряду, має намір залишити Роберта Ґейтса на посаді міністра оборони.

На його третій за останні три дні прес-конференції репортери запитували Обаму: мовляв, як це так, ви обіцяли зміни, а в новій команді – знайомі обличчя з урядів президентів Клінтона і Буша-молодшого.

Обама відповів, що було б недоречним з його боку, якби він не залучав людей, які були радниками попередніх президентів.

«Ми зробимо так, щоб поєднати досвід із свіжим мисленням. Але мусите усвідомити, звідки саме надходить бачення перспективи змін. Насамперед воно надходить від мене», – заявив Обама.

А у відповідь на настирливі запитання репортерів Обама далі сказав: «Я підозрюю, що ви були б занепокоєні і американський народ був би занепокоєний, якби я призначив міністром фінансів або главою Національної економічної ради в ці найкритичніші економічні часи нашої історії когось, хто не мав ніякого урядового досвіду взагалі».

Міністром фінансів в адміністрації Обами має бути Тімоті Гайтнер. Він був заступником міністра фінансів в адміністрації Клінтона.

Національною економічною радою керуватиме Лоренс Саммерс, міністр фінансів у Клінтона в заключний період його президентства.

Спільного – більше

Джефф Зелени, оглядач «Нью-Йорк Таймс», зауважив у телевізійному інтерв’ю, що Обама слушно покладається на урядовий досвід нинішнього міністра оборони Ґейтса у час, коли країна веде одразу дві війни, в Іраку та Афганістані. До того ж, погляди Ґейтса багато в чому близькі до поглядів новообраного президента.

Барак Обама обіцяв вивести американські війська з Іраку протягом шістнадцяти місяців. А як дивиться на цю проблему Роберт Ґейтс?

Виступаючи у Конгресі у вересні, Ґейтс сказав: «Я б закликав лідерів нашої країни... послідовно скорочувати нашу (військову) присутність в Іраку, але обережно й гнучко, враховуючи поради наших командирів...».

Разом з тим, Ґейтс шукає шляхів значного скорочення військ у новому році, що відповідає планові нового президента.

Є також приклади цілковитого збігу поглядів Ґейтса й Обами.

Обидва вони вважають, що скорочення американських військ в Іраку дозволить перекинути більше військ до Афганістану. Обама обстоює закриття військової тюрми на базі Ґуантанамо на території Куби.

Ґейтс також від самого початку своєї служби на чолі Пентагона пропонував закрити ту в’язницю. Ґейтс, подібно до Обами, виступає за діалог з Іраном, хоча й зазначає, що Сполучені Штати десятиріччями марно шукали в Ірані поміркованих діячів, потенційних партнерів для такого діалогу.

Ці погляди Ґейтса збігаються з поглядами Обами.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG