Доступність посилання

ТОП новини

Кораблебудівний завод «Ґданськ» може зазнати краху – ІСД


Якщо уряд Польщі не виділить обіцяних 150 мільйонів злотих державної допомоги для проведення реструктуризації кораблебудівного заводу «Ґданськ», то підприємство зазнає краху і треба буде звільнити всіх робітників.

З таким попередженням виступив власник заводу – українська компанія «Індустріальний Союз Донбасу» (ІСД).

Євросоюз нещодавно відмовився від єдиного урядового проекту приватизації та реструктуризації головних польських кораблебудівних заводів «Ґданськ», «Ґдиня» та «Щецін».

Таким чином, за рішенням ЄС, до травня наступного року нерухоме майно заводів «Ґдиня» та «Щецін» належить продати інвесторам. Виходить, що доля цих заводів уже вирішена.

Щодо завод «Ґданськ», власником якого є компанія ІСД, то бій триває. Цей завод має ще має пройти процес реструктуризації, що могло б забезпечити його існування у майбутньому.

Український інвестор для проведення цього проекту хоче отримати додаткові державні субсидії, які раніше обіцяв уряд Польщі.

Речник компанії «ІСД-Польща» Яцек Ленський заявив, що у випадку відмови уряду, «ми готові вийти із заводу «Ґданськ», тим самим оголосити його банкрутство».

Міністр державного майна Польщі Александер Ґрад переконує, що українська компанія намагається психологічно тиснути на уряд, оскільки інвестор з України уже вклав у цей завод більше 300 мільйонів злотих (близько 100 мільйонів доларів). Це надто багато, щоб зараз оголосити крах кораблебудівного заводу «Ґданськ», – вважає урядовець.

У понеділок Євросоюз чекає від Польщі кінцевого проекту приватизації та реструктуризації усіх польських кораблебудівних заводів.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG