Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті відкрили ще один пам’ятник провіднику ОУН Степану Бандері


Сьогодні в місті Городенка Івано-Франківської області урочисто відкрили пам’ятник провіднику Організації українських націоналістів.

Як повідомили в Городенківській райдержадміністрації, пам’ятник відкрито в рамках заходів із відзначення у районі 100-річчя від дня народження Степана Бандери. Зранку у всіх церквах міста та району відбулися служби Божі в пам’ять провідника ОУН.

У Городенці пройшла урочиста хода духовенства, керівництва області і району та громадськості центральною вулицею міста до новозбудованого пам’ятника Бандері, де відбулося віче.

Священики освятили пам’ятник, а учасники віча поклали до нього вінки та квіти. Ветерани УПА стояли у почесній варті біля пам’ятника своєму провідникові. На пам’ятнику міститься напис з Декалогу українського націоналіста: «Здобудеш Українську державу, або згинеш у боротьбі за неї!»

Пам’ятник на вулиці Степана Бандери споруджено на пожертви мешканців, його вартість становить понад 200 тисяч гривень.

Як повідомляє агентство УНІАН, учасники віча наголошували на необхідності розвіювання радянських міфів про «провідника української нації». Перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради Зіновій Береговський нагадав присутнім, що облрада оголосила 2008 рік Роком Степана Бандери в Івано-Франківській області та звернулася до Президента України Віктора Ющенка з проханням присвоїти провідникові ОУН Степану Бандері звання Герой України (посмертно).

1 січня 2009 року виповнюється 100 років від дня народження провідника ОУН Степана Бандери, який народився у селі Старий Угринів Калуського району Івано-Франківської області.

XS
SM
MD
LG