Литовське інтернет-видання «Делфі» публікує інтерв’ю відомого литовського політика, європарламентаря, професора Вітаутаса Ландсберґіса, в якому той прогнозує, що над такими державами, як Грузія та Україна «нависла велика загроза провокацій» і що «їм не дадуть спокійно посилюватися». Цей політик переконаний, що як Україну, так і Грузію, може врятувати в даній ситуації лише «витримка, терпіння та недопущення руйнації зсередини». Ландсберґіс також вважає, що реальну для європейців загрозу з боку Росії може послабити «вплив демографічного розвитку Китаю».
«Інтернешнел Гералд Трібюн» публікує прогноз майбутнього для Європи, автором якого є відомий оглядач Джон Винокур. Він схильний вважати, що розколотість Європи і відсутність у ній сильних політиків призведе до зниження впливу країн континенту у світі через найближчих 20 років. Винокур цитує слова з прогнозу Національної Ради у справах розвідки США, де не виключено що до 2025 року Європа може стати так званим «кульгавим гігантом». Згаданий автор зауважує на сторінках «Інтернешнел Гералд Трібюн», що однією з проблем Європи є те, що в ній кожну державу «хвилюють лише власні проблеми» і це видно на прикладі їхніх стосунків із Росією.
Оглядачі з «Файненшел Таймс» не виключають, що Європа стоїть на порозі відновлення так званих «сфер впливу», відомих ще з часів «холодної війни», хоча ключові європейські бюрократи дуже не люблять цього слова і вживають тут, як пише впливовий лондонський часопис, термін «ініціатива східного партнерства», до якої включають шість пострадянських республік – Вірменію, Азербайджан, Білорусь, Грузію, Молдову та Україну, з якими в Брюсселі планують лише політичну, економічну співпрацю без будь-якого натяку на майбутнє членство в ЄС. Газета також нагадує, що ці ж країни так званої «сірої зони Європи» були нещодавно названі президентом Росії Дмитром Медведєвим «привілейованою сферою впливу» Москви.
(Прага – Київ)