Доступність посилання

ТОП новини

Карасьов пропонує Ющенку замислитися над референдумом


Наміри Блоку Юлії Тимошенко і Партії регіонів щодо обрання Президента України у Верховній Раді дають Президенту Віктору Ющенку підстави ініціювати референдуму з цього питання.

Таку думку в експерт-опитуванні Центру досліджень політичних цінностей «Аксіа» висловив політолог Вадим Карасьов, якого вважають близьким до Президента і його Секретаріату.

«Якщо така новостворена коаліція почне впроваджувати «конституційні інновації», наприклад змінювати статус Президента та переводити обрання Президента з загальнонаціонального рівня на рівень парламенту і, таким чином, змінювати загальнонародний президентський мандат в елітний парламентський, то у Віктора Ющенка з’явиться аргумент для проведення референдуму з питання обрання Президента», – сказав, зокрема, Вадим Карасьов.

На думку експерта, позиція Президента в цьому питанні буде виграшною, враховуючи «президентськоцентричну» політичну культуру українців. «Але референдум – це теж вибори. Це тільки підсилить загальну політичну турбулентність, яка вийде вже за межі парламенту», – додав політолог.

XS
SM
MD
LG