Небачені досі кораблетрощі сталися 11 листопада торік, коли від сильного шторму постраждали майже два десятки суден. Найбільше шкоди було від аварії російського танкера «Волга-нєфть-139». Він сів на мілину і від ударів хвиль розколовся навпіл. З його трюмів у море потрапили кілька тисяч тонн мазуту, який збирали майже рік, але так і не весь зібрали.
А із зібраної суміші нафтопродуктів, водоростей і піску кіровоградські майстри отримали кілька десятків тонн спеціального порошку, який додається при виробленні асфальту.
Тема подолання наслідків кораблетрощ усе ж не закрита
Кримські екологи кажуть, що завершення переробки цієї суміші – лише перший етап з ліквідації наслідків екологічної катастрофи, що спіткала регіон. Голова Асоціації «Екологія і світ» академік Віктор Тарасенко сказав Радіо Свобода, що владі і громадськості слід докласти ще чимало зусиль для повного очищення акваторії від нафтопродуктів, значна частина яких ще залишається на Керченському узбережжі і на острові Косі Тузлі.
За словами Віктора Тарасенка, найголовніша проблема в тому, що в Криму не зробили висновків з минулорічних аварій – на рейді Керчі і далі триває перевалка небезпечних речовин із корабля на корабель, а в порту і досі не створено відповідних сил «швидкого реагування», немає запасу абсорбентів, не ведеться моніторинг екологічної обстановки. Голова Кримської асоціації «Екологія і світ» каже, що у будь-який момент драматичні події листопада 2007 року можуть повторитися – Крим не готовий гідно зустріти подібні надзвичайні ситуації, а інколи і сам їх провокує.
(Сімферополь – Київ – Прага)