Доступність посилання

ТОП новини

США: Обама висуває план подолання економічної кризи


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах новообраний президент Барак Обама пропонує проведення громадських робіт величезного розмаху як шлях до створення нових робочих місць і піднесення економіки. Пропозицію Обами, щоправда, без подробиць, викладено у його радіовиступі і в телевізійному інтерв’ю.

Цей план за грандіозністю розмаху порівнюють з програмою будівництва всеамериканської мережі швидкісних автодоріг у п’ятдесятих роках минулого століття. План має на меті подолати поточний занепад, нові ознаки якого вельми тривожні. У листопаді внаслідок скорочення виробництва втрачено 533 тисячі робочих місць – найгірший показник за останні 33 роки.

У бесіді з Томом Броко, ведучим недільної програми телекомпанії NBC «Зустріч з пресою», Барак Обама сказав: «Якщо подивитися на статистику безробіття... і лише помислити про майже 2 мільйони робочих місць, втрачених у поточному році, лише помислити про вразливість фінансової системи і про той факт, що нині це глобальна фінансова система, і те, що трапляється у Таїланді чи в Росії, може вплинути на нас, і очевидно, що те, що трапляється на Волл-стріт, має вплив на цілий світ, то це велика проблема... Справи ще погіршаться перед тим, як вони поліпшаться».

Отож, щоб прискорити відродження економіки, Обама пропонує цілу низку проектів, здебільшого фінансованих урядом. Це модернізація інфраструктури, включно з ремонтом доріг і мостів, проектів з застосуванням найновішої технології, а також так звані «зелені» проекти, що мають на меті скорочення енергоспоживання в адміністративних будинках, зменшення шкідливих викидів в атмосферу, поліпшення інформаційної технології в лікарнях, розширення і здешевлення доступу до Інтернету.

За словами новообраного президента, «у нашій країні, яка винайшла Інтернет, доступ до нього мусить мати кожна дитина». Цю широку програму має схвалити Конгрес і Обама закликає законодавців зробити це якнайшвидше.

Скільки коштуватиме реалізація плану Обами, поки що офіційно не підрахували

Значна частина проектів фінансуватиметься бюджетними коштами. «Ми повинні діяти – і діяти негайно», – заявив новообраний президент. Скільки може коштувати його план, поки що офіційно не підраховано. Обама стверджує, що наслідком впровадження програми робіт буде створено або врятовано від скорочення 2,5 мільйона нових робочих місць протягом перших двох років його адміністрації.

Видання «Нью-Йорк Таймс», посилаючись на деяких конгресменів, пише, що пакет громадських робіт може коштувати до 700 мільярдів доларів і що економісти передбачають ще більші витрати. За словами Обами, «ми створимо мільйони робочих місць, роблячи нові інвестиції у нашу національну інфраструктуру, найбільші від часів створення федеральної системи швидкісних доріг у 1950-х роках».

Щодо модернізації мережі автострад, Обама, виступаючи на конференції губернаторів штатів, сказав, що для цього буде виділено 136 мільярдів доларів. Підраховано, до речі, що кожен мільярд, витрачений на громадські проекти, створить до 40 тисяч робочих місць.

(Нью-Йорк – Київ – Прага )
XS
SM
MD
LG