Доступність посилання

ТОП новини

МЗС: Україна розглядає форми участі в антипіратській місії ЄС


Міністерство закордонних справ України схвалює рiшення Ради мiнiстрiв Євросоюзу про початок вiйськової морської операцiї ЄС «Атланта» для боротьби з пiратством бiля берегiв Сомалi.

«У зв'язку з важливим полiтичним, економiчним i гуманiтарним значенням цiєї операцiї, Україна в дiалозi з ЄС розглядає можливi форми свого залучення до неї», – повiдомляє прес-служба МЗС.

Операцiя ЄС є важливою складовою зусиль мiжнародного спiвтовариства, спрямованих на змiцнення безпеки мореплавання та запобiгання й протидiї пiратству, яке призвело до захоплення багатьох цивiльних суден i значних економiчних збиткiв, зазначає відомство.

Вчора Європейський Союз офіційно розпочав свою антипіратську місію: до берегів Сомалі відправили шість військових кораблів. Військово-морська група під командуванням британського віце-адмірала Філіпа Джонса замінить ескадру НАТО, яка перебуває в цьому регіоні з жовтня.

До завдання кораблів ЄС входить супровід торговельних кораблів та запобігання піратським нападам, які почастішали останнім часом.

За даними ООН, бiля узбережжя Сомалi за цей рік пірати здійснили понад 80 рейдiв, майже половина з яких були успiшними.


XS
SM
MD
LG