Доступність посилання

ТОП новини

Коаліційну угоду між «Нашою Україною», Блоком Литвина і Блоком Юлії Тимошенко підписано. Що далі?


Ксенія Ляпіна та Сергій Шевчук у студії Радіо Свобода

Гості Свободи: народні депутати Валерій Баранов (Блок Литвина), Ксенія Ляпіна (Наша Україна) та Сергій Шевчук (БЮТ)

(Скорочена версія. Повну версію «Вечірньої Свободи» слухайте в аудіозапису)

Роман Скрипін: У залі під час голосування, як свідчить сайт ВР, К.М.Ляпіна відсутня.
Пані Ляпіна, де ж Ви були? Що Ви робили?
Ксенія Ляпіна: Ми вітаємо структуризацію ВР, радіємо, що хоч якийсь спікер вибраний в ситуації, яка склалася, що краще вже хоч якийсь, ніж ніякий.
Ксенія Ляпіна:
Абсолютно, на момент обрання голови я картку витягла, тому що, з одного боку, ми вітаємо структуризацію ВР, радіємо, що хоч якийсь спікер вибраний у ситуації, яка склалася, що краще вже хоч якийсь, ніж ніякий.
Але одначе у нас була певна логіка, якій ми раділи зранку, вважали, що ми нормально спочатку укладемо коаліційну угоду, домовимося про всі антикризові заходи, тоді відповідно проголосуємо за голову ВР.
Ми були свідомі того, що, найімовірніше, це буде саме Литвин. Для нас це не було несподіванкою. Одначе ми вважали, що у всьому має бути послідовність і логіка. Відповідно тоді вже підпишемо коаліційну угоду.
- Але це не передбачено регламентом. Можна обрати голову, а потім утворювати коаліцію.
Ксенія Ляпіна: Ні, безумовно. Ми й не наполягаємо ні в якому разі, що це було порушення регламенту…
- А от призначення прем’єра залежить від утворення коаліції.
Ксенія Ляпіна: Ми не наполягаємо на тому, що було якимось чином порушено регламент при обранні голови ВР. Більше того, ми переконані в тому, що факт доконаний, тобто голова ВР обраний, оскільки він обирається простою більшістю наявних в залі депутатів, як воно й було.
Ми його поздоровляємо, одначе ми свої мотиви пояснюємо, чому ми не голосували за голову ВР.
- Подивіться, тут «не голосував» і «відсутній» - це дві великі різниці.
Ксенія Ляпіна: «Відсутній» - це дуже просто, коли картка витягується, то відповідно фіксується як «відсутній».
Якщо Ви подивитеся наступні голосування, то Ви побачите, що Ляпіна К.М. присутня.
-Я кажу, що тут у вас є у фракції: «не голосував» і «відсутній». Тобто, дехто не виймав картку, а просто не голосував.
Ксенія Ляпіна: Дехто не виймав картку, просто не голосував, дехто виймав картку... Це в принципі абсолютно не має значення, а має значення результат.
- Серед тих, хто «відсутній» або «не голосував» - це люди, яких зараховують до «людей Президента». До таких же належить, нібито, як декларують, «Єдиний центр». Тобто, «Єдиний центр» не голосував і пропрезидентські представники. Голосувала «Народна самооборона» «за»…
Ксенія Ляпіна: Коли ми зранку розглядали питання і ухвалювали рішення про початок створення коаліції, то дуже чітка була картина: практично всі були за, крім «Єдиного центру». І це не було для нас несподіванкою. Одначе ми всі були за, щоб такий процес розпочати, зокрема й та складова, яка називається НСНУ.
Ми, правда, були за чесний процес. І проведення цього процесу відкрито, як казав Литвин, з долонями на столі, тобто з чітким і зрозумілим проведенням переговорного процесу зі швидким укладенням коаліційної угоди.
Одначе якої коаліційної угоди? Яка чітко буде містити хоча б перелік антикризових заходів. Заради чого ми створюємо коаліцію? У першу чергу заради подолання кризи.
Тепер маєте час домовитися. Але тоді…
Ксенія Ляпіна: Особисто в мене відпало будь-яке бажання підтримувати подібного роду коаліцію, бо коли вона створюється, м’яко кажучи, як омана, то, її майбутнє також оманливе.
Ксенія Ляпіна: Тепер я не знаю, на що ми маємо час, тому що особисто в мене відпало будь-яке бажання підтримувати подібного роду коаліцію, бо коли вона створюється, м’яко кажучи, як омана, то, власне кажучи, її майбутнє також оманливе.
- Ну як, омана? Ви ще не підписали жоден документ, а вже омана.
Ксенія Ляпіна: Омана полягає в тому, що фракція не ухвалювала рішення про те, щоб хтось із керівництва оголошував про створення коаліції. Фракція ухвалила рішення про початок переговорів про створення коаліції. Велика різниця.
Завтра ми обов’язково проведемо…
Ксенія Ляпіна
- Так Ви кажете: вже нецікаво, а тепер…
Ксенія Ляпіна: Ми обов’язково на засіданні фракції викладемо, що ми про це думаємо.
Скажіть, так ви будете обговорювати питання створення коаліції чи ні?
Ксенія Ляпіна: Ми будемо обговорювати питання створення коаліції. Але для нас не є доконаним фактом, що коаліція створена, про що сьогодніоголосив Голова ВР.
- Голова сказав, що ще формальності треба подолати.
Ксенія Ляпіна: Ні, Голова сказав, що коаліція створена. І він про це офіційно оголосив відповідно до Конституції на підставі виписок з протоколу. Ну, така його цитата, принаймні.
- Тобто, виходить, що пан Доній, коли говорить про те, що Президент проти обрання цього спікера і створення коаліції трьох, то він має рацію, оскільки дійсно люди Президента проти, тобто,або не голосують, або відсутні?
Ксенія Ляпіна: Якщо б Президент був проти, і люди Президента були проти, не було б 55 голосів сьогодні за початок переговорів. Ми за це проголосували відповідно, до речі, в присутності новопризначеного представника Президента, пана Олійника, добре нам всім відомого члена НСНУ, який є заступником голови Секретаріату Президента, представником Президента у ВР.
Він, до речі, сказав, що абсолютно підтримує те, що процес переговорний має розпочатися. Тому це інтерпретація пана Донія.
А от питання створення коаліції – це просто питання чистих рук. Ну, треба створювати все чесно…
- Ну, Литвин вас не дурив, нібито. Правда?
Ксенія Ляпіна: Ні. З приводу Литвина…
- Поки що Ви маєте претензії до свого візаві тут у студії — Сергія Шевчука як представника БЮТ…
Ксенія Ляпіна: До пана Шевчука я взагалі не маю ніяких претензій, тому що вони як фракція свої рішення ухвалюють самі.
Я маю претензії виключно до того представника керівництва нашої фракції невстановленого, ну, напевне, Бориса Тарасюка, який підписався під рішенням про створення коаліції. Виключно.
А до пана Шевчука які можуть бути претензії? Це їх рішення.
- Ні, я маю на увазі, що ви сперечалися з БЮТ постійно.
Ксенія Ляпіна: Ми і сперечаємося. Але це зовсім інше питання. Ми зараз обговорюємо…
- І будете це робити в межах коаліції або поза нею.
Ксенія Ляпіна: Я думаю, що будемо це робити завжди.
Але я про інше. Я, власне, про питання дня, яке Ви поставили, тобто про легітимність створення коаліції.
- Пане Баранов, Ксенія Ляпіна сказала, що Литвин поспішив з оголошенням коаліції, як він це зробив по обранню спікера.
Так як розуміти: коаліція створена, про що оголосив спікер, чи це його особисті фантазії?
Валерій Баранов (переклад): Юридичний документ ще не був підписаний. І це дійсно так, тому що ми поки що ці підписи не ставили.
Валерій Баранов (переклад):
Пані Ксенія має на увазі, що юридичний документ ще не був підписаний. І це дійсно так, тому що ми поки що ці підписи не ставили. Але ми уповноважили Володимира Михайловича, він нас збирав на те, щоб створювати коаліцію…
- А з боку НУНС хто давав таку згоду?
Валерій Баранов: Я не вів перемови. Володимир Михайлович…
- А є коаліційна угода, яку обговорили, можливо, у фракціях?
Валерій Баранов: Ні, угоди як такої, документа не було. Було зібрання нашої фракції, на якому ми уповноважили Володимира Михайловича, він попросив нашої згоди на участь у переговорах і на створення коаліції в такому форматі.
- Як довго ви будете домовлятися з партнерами про утворення коаліції?

Валерій Баранов: Я думаю, що це відбудеться або дуже швидко, або ніколи.

- А «дуже швидко» - це в який термін все ж таки?

Валерій Баранов: Я думаю, що завтра це повинно статися.
- А як Ви думаєте, як довго ви будете домовлятися з партнерами по обранню спікера, окрім, можливо, комуністів, про утворення коаліції? В який термін взагалі можливо узгодити це питання?
Валерій Баранов: Я думаю, що це відбудеться або дуже швидко, або ніколи.
- А «дуже швидко» - це в який термін все ж таки?
Валерій Баранов: Я думаю, що завтра це повинно статися, тому що наш представник Зарубінський брав участь у підготовці такого документа сьогодні.
- Пані Ляпіна, хто брав участь у підготовці подібного документа?
Ксенія Ляпіна: Я хочу звернути увагу, що в підготовці такого документа і у веденні переговорів офіційно брало участь керівництво фракції, тобто Кириленко В’ячеслав…
- В’ячеслав Кириленко. Дивимося. Відсутній.
Ксенія Ляпіна: В’ячеслав Кириленко якраз у цей момент брав участь у переговорах.
Роман Зварич, який також брав участь у цей час у переговорах. Тарасюк і Стецьків.
- Ви знаєте, що цікаво? По голосуванню у фракції БЮТ цікаво. Я звернув увагу, що Рибаков відсутній... Це ясна річ, що він відсутній. Омельченко Григорій відсутній. І «за» проголосував Андрій Шевченко…
Ви на мене так дивитеся, ніби я Америку якусь відкриваю.
Сергій Шевчук: Ну, очевидно, Ви самі для себе відкриваєте Америку…
- Він не в Україні.
Сергій Шевчук
Сергій Шевчук:
Чекайте, а Янукович в Україні зараз чи..?
- А хтозна. А що, вже втік чи що?
Сергій Шевчук: Ні, ну, відомо, де він зараз.Він один із прогульників, які, до речі, голосують постійно, якщо Ви подивитеся на роздруківку.
Так що це той факт, який…
- Так, ми вже звикли, що депутати голосують в якийсь спосіб, що це…
Сергій Шевчук: Бачите, якби Арсеній Петрович ще й далі був би спікером, можливо, він довів би до кінця справу, коли шляхом телескопії…
- Пане Баранов, Ви не знаєте про плани Вашого очільника Литвина довести справу Яценюка до логічного завершення і впровадити голосування особисте депутатами на своєму робочому місці бодай через сенсори, які встановив Яценюк?
Валерій Баранов: Ви ж розумієте, що це питання не могло обговорюватися, тому що воно не є на сьогодні найголовнішим і найосновнішим.
Після обрання Володимира Михайловича роботу ВР закінчила, і всі розійшлися. Тому, можливо, це питання і буде підніматися…
(Скорочена версія. Повну версію «Вечірньої Свободи» слухайте в аудіозапису)

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG