Доступність посилання

ТОП новини

Меркель: права людини – фундамент німецької зовнішньої політики


Канцлер Німеччини Анґела Меркель

Берлін – Світ відзначає 60-ту річницю ухвалення Загальної декларації прав людини. У Німеччині цю нагоду використали, щоб указати на актуальні проблеми в світі, і правозахисники, і політики, і навіть екологи. Канцлер Анґела Меркель назвала права людини «фундаментом німецької зовнішньої політики».

У Німеччині центральні заходи з нагоди 60-річчя ухвалення Загальної декларації прав людини відбулися в Берліні. Правозахисна організація «Міжнародна амністія» та Фонд Фрідріха Еберта влаштували «День прав людини», в якому взяли участь також канцер Німеччини Анґела Меркель та міністр закордонних справ Франк Вальтер Штайнмаєр.
Кожного разу пояснювати заново
Глава німецького уряду запевнила, що Німеччина й у майбутньому виступатиме за дотримання прав людини в усьому світі. Права людини є фундаментом німецької зовнішньої політики, наголосила Меркель. За її словами, німецький уряд ніколи не допустить у зовнішній політиці конкуренції між цінностями й інтересами.
Водночас вона визнала, що в співпраці з такими країнами, як Зімбабве, Китай або Росія «не так просто» знайти баланс між цінностями, які визначаються правами людини, економічними та політичними інтересами. «Ми ніколи не повинні мовчати, коли йдеться про дотримання прав людини», – сказала Меркель.
Міністр закордонних справ Німеччини Франк Вальтер Штайнмаєр назвав права людини «нормативним компасом» у глобалізованому світі. Він закликав зробити висновки із сучасного розвитку людства.
«На глобалізацію ринків ми маємо відповісти справжньою політичною глобалізацією. Переконаний, що права людини при цьому відіграватимуть центральну, а може навіть, зовсім нову роль», – сказав Штайнмаєр.
Раніше федеральний президент Німеччини Горст Кьолер закликав усіх німців активніше домагатися дотримання прав людини. «Ми в Німеччині живемо в мирі й свободі. І як подяка за це, на нас лягає відповідальність відстоювати права людини», – каже він. Кьолер висловив переконання, що кожного разу права людини слід заново пояснювати і захищати – «тут і в усьому світі».
Премії для журналістів
Свій внесок у цю справ Німеччина робить також за допомогою цілої низки громадських організацій і фондів. Варто згадати й про державний фонд «Пам’ять, відповідальність, майбутнє». Напередодні в представництві Комісії ЄС у Берліні відбулося вручення премій фонду молодим журналістам з України, Білорусі, Росії, Польщі, Ізраїлю, країн Балтії. Вони взяли участь у конкурсі «Всі люди вільні і рівні». У своїх статтях журналісти написали про проблеми з дотриманням прав людини в їхніх країнах.
У зв’язку з цим президент Європейського союзу радіо й телебачення Фріц Пляйтґен звернув увагу на важливість ролі ЗМІ в справі захисту прав людини. Він закликав журналістів не обмежуватися одноразовим згадуванням про ту чи іншу проблему, а постійно вказувати на недоліки. Лише в такому разі з’явиться реальна надія на зміни в суспільстві, вважає Пляйтґен.
Права природи
Екологи в Німеччині використали ювілейні урочистості з нагоди 60-ї річниці ухвалення Загальної декларації прав людини для того, щоб привернути увагу також до проблем довкілля.
Чотири провідні північно-німецькі екологічні центри вперше підняли новий прапор «Об’єднаної природи», як символ того, що права людини слід негайно доповнити також правами природи.
(Берлін – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG