Доступність посилання

ТОП новини

Король Швеції вручив Нобелівські премії 2008 року


Премії з медицини, хімії, фізики, літератури та економіки разом із дипломами та золотими медалями лауреатів вручив у Стокгольмі Карл XVI.

Традиційно премії вручають 10 грудня – в день пам’яті Альфреда Нобеля, який помер 10 грудня 1896 року.

Премію миру, згідно з заповітом Альфреда Нобеля, вручають в Осло. Її лауреатом цього року став екс-президент Фінляндії Мартті Ахтісаарі за його 30-річну миротворчу діяльність на різних континентах.

Володарями Нобелівських премій цього року стали 12 представників США, Франції, Японії, Німеччини та Фінляндії.

Зокрема, серед їхніх досягнень – дослідження вірусу імунодефіциту та папіломавірусу людини; дослідження у сфері елементарних частинок; відкриття зеленого флуоресцентного білка, за допомогою якого вчені змогли спостерігати за тими процесами, які раніше були невидимими, наприклад, вивчення клітин мозку чи поширення ракових клітин.

Після вступного слова голови відповідного Нобелівського комітету лауреати виходили на сцену, традиційно прикрашену свіжими трояндами, гвоздиками і хризантемами з італійського міста Сан-Ремо, де в центрі кола з літерою N, що символізує Нобелівський фонд, отримували нагороди з рук короля.

Сьогоднішня церемонія вручення Нобелівських премій – 107-ма за ліком. У кожній із шести нобелівських дисциплін її розмір цього року склав приблизно 1,2 мільйона доларів.
XS
SM
MD
LG