Доступність посилання

ТОП новини

Швейцарія приєднується до Шенґенських домовленостей


Від півночі на п’ятницю на кордонах Швейцарії з іншими країнами Шенґенської зони паспорти не перевірятимуть.

Швейцарія стає 25-м членом Шенґенської зони.

При цьому суворий швейцарський митний контроль на кордонах зберігається – Швейцарія й далі не належить до єдиного митного простору з сусідніми країнами ЄС.

До весни наступного року скасування перевірки паспортів стосуватиметься тільки сухопутних кордонів Швейцарії – в аеропортах країни паспортний контроль на рейсах усередині Шенґенської зони скасують тільки 29 березня.

Але й за наявності контролю на повітряних кордонах правила перетину швейцарських кордонів будуть ті самі – право потрапити до Швейцарії матимуть, серед інших, громадяни третіх країн із чинним дозволом на перебування в країнах Шенґенської зони, зокрема, з єдиною шенґенською візою чи з правом на мешкання в одній із країн цієї зони.

Натомість уперше за 84 роки Швейцарія муситиме почати патрулювання раніше відкритого 41-кілометрового кордону з невеликим сусіднім князівством Ліхтенштейн, яке приєднається до Шенґенської зони, як очікують, на рік пізніше.

Шенґенський договір був підписаний у 1985 році Францією, Німеччиною і країнами Бенілюксу під люксембурзьким містечком Шенґен. Відтоді до нього приєдналася більшість країн Євросоюзу і ще кілька держав із-поза меж ЄС.

Водночас у лютому наступного року участь Швейцарії в Шенґенській зоні можуть зупинити, якщо на призначеному на 8 лютого загальношвейцарському референдумі переможуть прихильники обмежень на вільне пересування робочої сили, які прагнуть закрити вільний доступ до Швейцарії претендентам на працю з найновіших країн ЄС – Болгарії і Румунії.
XS
SM
MD
LG