Доступність посилання

ТОП новини

Литвин знову повторює, що коаліція існує


Голова Верховної Ради обґрунтував свою впевненість тим, що «є рішення трьох фракцій».

Як сказав Володимир Литвин в ефірі телеканалу «1 + 1» увечері в неділю, він оголошував про створення коаліції, бо, за роз’ясненням Конституційного Суду, коаліцію створюють цілі фракції, а не окремі депутати з них, а з секретаріату Верховної Ради йому передали відповідні документи і протоколи з підписами представників трьох фракцій.

«Переконаний, що на цьому потрібно поставити крапку», – сказав він.

Литвин також вважає, що Верховна Рада буде дієздатною, бо три фракції коаліції ухвалили рішення «в сукупності – 248 народних депутатів».

Голова парламенту, крім того, висловив «глибоке переконання», що відставка нинішнього уряду «нереальна і неможлива».

За словами Литвина, його політична сила, Блок Литвина, наразі не висуває вимог щодо посад в уряді, але «пропонуватиме», щоб її представники були в виконавчих структурах влади.

У суботу Литвин уже висловлював переконання, що коаліція трьох фракцій, Блоку «Наша Україна – Народна самооборона», Блоку Юлії Тимошенко і блоку його імені, існує.

У п’ятницю Президент Віктор Ющенко заявив, що готовий співпрацювати з будь-якою коаліцією, але її «немає»

В інтерв’ю британському новинному телеканалові BBC World News, який транслюється в усьому світі, Ющенко звернув увагу, що формального повідомлення про створення коаліції, за його словами, ще немає – «йдуть непрості дебати».

Раніше в п’ятницю прес-служба фракції Блоку «Наша Україна – Народна самооборона» повідомила, що фракція цього дня так і не вирішила, чи долучатися їй до коаліції, і продовжить обговорення коаліційної угоди з фракціями Блоку Юлії Тимошенко і Блоку Литвина до понеділка, коли й розгляне це питання на своєму засіданні.

Тим часом Прем’єр-міністр і лідер блоку свого імені Юлія Тимошенко заявила цього ж дня, що коаліція існує, і жодні «спроби розхитати її» не вплинуть на роботу парламенту.

За її словами, більшість депутатів НУНС своїми підписами підтримала і створення коаліції, і входження своєї фракції до неї, і коаліційну угоду. Відтак, заявила Тимошенко, «всі галасливі заяви і гучні провокації, які робляться навколо коаліції, є лише провокаціями». Прем’єр переконана, що «коаліція живе й працює» і «вже нікуди не зникне».

Про створення цієї коаліції оголосив іще 9 грудня щойно обраний тоді Голова Верховної Ради й лідер блоку свого імені Володимир Литвин. Але НУНС дуже скоро заявив, що не уповноважував заступника голови фракції Бориса Тарасюка підписувати коаліційну угоду.
XS
SM
MD
LG