Доступність посилання

ТОП новини

Секретаріат виступає за швидку нацiоналiзацiю Промінвестбанку


Заява про участь росiйського державного Внєшекономбанку в фiнансовому оздоровленнi Промiнвестбанку є спробою затягнути процес i загрожує достроковим припиненням програми з Мiжнародним валютним фондом, вважає керiвник головної служби соцiально-економiчного розвитку Секретарiату Президента Роман Жуковський.

«Наразi з цiєї ситуацiї є єдиний вихiд: швидко нацiоналiзувати ПIБ, використовуючи механiзм, передбачений президентським антикризовим законом», – цитує Жуковського прес-служба Президента.

Представник Секретарiату пояснив, що уряду необхiдно термiново ухвалити рiшення про входження держави у капiтал цього банку, а Мiнiстерству фiнансiв на пiдставi цього рiшення придбати акцiї додаткової емiсiї ПIБ.

За такого розвитку подій, вважають у Секретаріаті, міжнародні фінансові організації, в тому числі Європейський банк реконструкції й розвитку та Світовий банк нададуть фінансування для нормалізації діяльності Промінвестбанку і його перетворення в так званий банк розвитку.

Сьогодні ж тимчасовий адміністратор ПІБ Володимир Кротюк заявив, що акціонери Промінвестбанку мають намір залучити російський Внєшекономбанк для збільшення статутного фонду ПІБ на 900 мільйонів гривень.

Водночас до кінця нинішнього року тимчасовий адміністратор ПІБ має намір запропонувати урядові, Європейському банку реконструкції й розвитку й Міжнародній фінансовій корпорації стати акціонерами ПІБ й взяти участь у відновленні його платоспроможності.

XS
SM
MD
LG