Доступність посилання

ТОП новини

Колишнього косовського міністра засудили за залякування свідка


Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії вирішив у середу, що колишній міністр культури Косова Астріт Харачія і його радник Байруш Моріна винні в зневазі до суду, бо вдалися до залякування свідка в справі колишнього прем’єр-міністра Косова Рамуша Харадіная.

Харачія отримав п’ять місяців ув’язнення, Моріна – три місяці.

За текстом звинувачення, Харачія як тодішній міністр культури, молоді і спорту організував і оплатив поїздку свого політичного радника Моріни до іншої країни, де жив під захистом один зі свідків звинувачення, з метою залякати його і змусити не давати свідчень на процесі; той свідок не піддався і все ж виступив на суді.

У квітні Гаазький трибунал через брак доказів зняв із Рамуша Харадіная звинувачення в убивствах, ґвалтуваннях і тортурах, що їх йому висували як одному з чільних польових командирів повстанського угруповання «Армія визволення Косова» в часи боїв між югославськими військами і косовськоалбанськими повстанцями в 1999 році.

Прокурори Трибуналу в травні оскаржили виправдальний вирок, посилаючись на те, що справу підірвало масове залякування свідків, яке відзначили і самі судді в тексті того вироку.
XS
SM
MD
LG