Доступність посилання

ТОП новини

Перехід України на ринкові ціни за газ зараз вигідний як ніколи – експерт


В ефірі Радіо Свобода керівник Центру енергетичних досліджень Костянтин Бородін заявив: «Сьогодні ніхто не може вивести середню ринкову ціну на газ у 2009 році. Ціна на газ тісно пов’язана з ціною на нафту, ціни на яку зараз стрімко падають у світі... Україна намагається бути найхитрішою і не хоче переходити на європейську ціну на газ. Хоча зараз цей перехід був би вигідний, оскільки ціна на нафту і на газ падає»

«Нафтогаз» розраховується впродовж місяця споживання, натомість з підприємств збиває гроші за споживання за місяць наперед. Ця схема працювала, поки у вересні-жовтні впала промисловість, яка стрімко скоротила споживання і стрімко скоротились надходження грошей до «Нафтогазу». Таким чином виник борг», – сказав Костянтин Бородін.

А вже експерт з питань енергетики Олександр Тодійчук зауважив: «У нас в енергетичному балансі майже 50 % газу. В інших країнах – це 12%. В нас будь-які невеликі потрясіння щодо газу – питання життя і смерті».

«Скрізь у світі спочатку впливають на нерви, а потім підписують контракт. Це псує наш імідж, бо за спожитий газ треба платити. Я не виключаю того, що Росія використовує газ, щоб досягти політичних та економічних цілей. І український уряд сприяє цьому впливу», – наголосив Олександр Тодійчук.

«Протягом 2008 року газ у нас коштує 179,5 доларів за тисячу кубометрів. У період коли було максимальне зростання курсу гривні у червні-липні, ціна для промисловості доходила до 321 долара. «Нафтогаз» разом із урядом заробив на перепродажі газу вітчизняній промисловості 140 доларів на тисячу кубів. Ці гроші були виплачені вкладникам «Ощадбанку», – зазначив Костянтин Бородін

XS
SM
MD
LG