Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко закликає сформувати антикризовий комітет


Це, за словами Президента, мають зробити всі гілки влади, більшість, опозиція.

Про це він сказав ввечері 26 грудня у випуску програми «Свобода» на телеканалі «Інтер».

В. Ющенко вважає за доцільне сьогодні не говорити про дострокові вибори. Водночас він переконаний, що дострокові вибори могли б багато чого змінити і, в першу чергу, уряд.

Також глава держави закликав «не мордувати парламент» питанням наявності чи відсутності коаліції.

«Можна і без коаліції прожить, я б, як Президент, пішов би на це. Сказав би: шановні колеги, не бійтеся дострокових виборів, я не буду ініціювати (їх), доки на це немає вашої волі, але давайте в парламенті зробимо ту більшість, яка може брати відповідальність на себе. Я говорю не про формальну більшість, не про формальне об’єднання, я говорю про об’єднання навколо прикладних дій», – наголосив В. Ющенко.

Він закликав усі політичні сили об’єднатися заради спільної роботи над ухваленням важливих законів, в тому числі й тих, що стосуються реформи судової системи тощо.

Глава держави зауважив, що знайти спільну мову заважають також наступні президентські вибори.

«Із липня в Україні починається виборча кампанія, на цю кампанію підуть всі фігуранти, які сьогодні тут сидять і ще, які не сидять. Голова Верховної Ради – піде, підуть (сказав він, дивлячись на Володимира Литвина, Арсенія Яценюка, Олександра Мороза), Янукович Віктор Федорович – піде. Всі, я про свою позицію тільки не кажу. Юлія Володимирівна (Тимошенко) – піде. Це основні політичні гравці, і політику 2009 року кожен із них буде моделювати, не тільки виходячи з того, як гармонізувати відносини, створити баланси, а як у цій гармонії побачити своє лідерство, і дуже часто будь-якою ціною», – сказав В. Ющенко.

Водночас він переконаний, що сьогодні ключовим викликом для країни є не майбутні президентські вибори, а те, наскільки влада здатна боротися з кризою.

Саме тому Президент пропонує через день-два сісти за стіл переговорів і створити антикризовий комітет. За його словами, до комітету мають увійти представники всіх парламентських сил, влади, опозиції, урядовці, посадовці НБУ та інші.

«Нам потрібно поспішати формувати цю відповідь, у нас не буде опонента – ні Прем’єр-міністр, ні голова Верховної Ради, ні опозиція. Нам, можливо, вперше потрібно сісти за стіл, зробити гарну антикризову роботу і запропонувати парламенту і нації», – сказав В. Ющенко.


XS
SM
MD
LG