Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську пройшла святочна академія «Хай живе Бандера і його держава…»


Цей захід приурочили 100-річчю від дня народження провідника ОУН Степана Бандери.

У святочній академії, яка відбулася сьогодні в обласному академічному музично-драматичному театрі імені Івана Франка, взяли участь керівники обласної влади, райдержадміністрацій та районних рад, народні депутати України від Івано-Франківщини, ветерани Української повстанської армії, делегації з районів.

Організували захід Івано-Франківська облдержадміністрація і обласна рада.

Голова Івано-Франківської ОДА Микола Палійчук виступив із промовою щодо постаті Степана Бандери в українській історії. Актори облмуздрамтеатру імені Івана Франка, студенти Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, хор державного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю обласної філармонії та інші виконавці співали повстанських пісень, арії Кривоноса з опери «Богдан Хмельницький», виконали низку пісень УПА.

Завершилася святочна академія піснею вояків УПА «Україні слава!» і колядою «Нова радість стала!»

1 січня 2009 року виповнюється 100 років від дня народження провідника Організації українських націоналістів Степана Бандери. Він народився у селі Старий Угринів Калуського району Івано-Франківської області.

Івано-Франківська облрада проголосила 2008 рік Роком Степана Бандери і розробила низку заходів з підготовки та святкування ювілею.

А 25 грудня рішення про відзначення на державному рівні 100-річчя від народження Степана Бандери ухвалила Верховна Рада України. Відповідно до цієї ухвали парламенту, в 2009 році офіційно святкуватимуть також 85-річчя від дня народження кінорежисера Сергія Параджанова, 170-річчя з дня народження фольклориста й поета, автора слів державного гімну України Павла Чубинського та 370-річчя від дня народження гетьмана Івана Мазепи.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG