Доступність посилання

ТОП новини

Харків’яни проти перенесення пам’ятного знака УПА до Івано-Франківська


Представники релігійних і громадських організацій Харківщини виступають проти перенесення пам’ятного знака з нагоди 50-річчя УПА з Харкова до Івано-Франківська.

Про це йдеться у листах на адресу міської і обласної влади Івано-Франківщини, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Консисторія Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви та парафіяльна громада Свято-Дмитрівської церкви Харкова схвалили ухвалу-протест «проти спроб зруйнувати шанований тисячами харків'ян монумент, освячений 14 жовтня 1992 року священиком Української Автокефальної Православної Церкви о.Миколою Сарма-Соколовським».

«Демонтаж пам'ятника зараз, напередодні виборів, означатиме повну поразку українських сил у нашому регіоні і призведе до повної зневіри серед українців», – йдеться у відкритому листі українських патріотичних організацій Харкова (крайової організації Спілки Української Молоді, обласної організації Конгресу Українських Націоналістів, крайового Братства УПА) на адресу керівників Івано-Франківської області.

Патріотичні сили Харківщини просять підтримати спротив незаконному, на їхнє переконання, рішенню Харківської обласної ради про демонтаж пам’ятного знаку з нагоди 50-річчя УПА. Вони заявляють, що за політичною ширмою прихована боротьба за землю в центрі Харкова, де розташований пам’ятник воїнам УПА.

Пам’ятний знак встановлений у 1992 році коштом громадськості на підставі офіційного дозволу виконкому Харківської міської ради. За два останні роки пам’ятник зазнав 12 актів вандалізму.


XS
SM
MD
LG