Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» спростував заяву «Нафтогазу» про відсутність контракту на транзит до Європи


Як заявив журналістам заступник голови правління «Газпрому» Олександр Медведєв, діючий транзитний контракт розрахований до кінця 2010 року. Він нагадав, що сторони ще у 2006 році розділили контракт на транзит і постачання газу та уклали довготривалий 5-річний контракт на транзит.

«Політика української влади має безвідповідальний характер і не має прецедентів в історії газового ринку», – сказав заступник голови російського «Газпрому».

Олександр Медведєв також заявив у середу на брифінгу в Москві, що відсутність контракту на постачання газу в Україну в 2009 році буде підставою для «Газпрому» не постачати Києву газ вже від початку січня 2009 року.

А вже офіційний представник «Газпрому» Сергій Купріянов сказав у середу, що заява «Нафтогазу України» про конфіскацію з 1 січня газу, що надходить з Росії, і про відмову від гарантій його постачання у Європу, є грубим порушенням раніше досягнутих домовленостей і шантажем.

Відповідаючи на питання журналістів, чи справді керівництво «Газпрому» одержало відповідного листа від «Нафтогазу України», Купріянов зазначив, що якщо факт цього листа вже став відомий ЗМІ, то він може підтвердити, що такий лист отримано.

«Мова йде про грубе порушення підписаного і чинного документа про транзит російського газу в Західну Європу, а простіше кажучи, про шантаж із української сторони не тільки Росії, але і країн Західної Європи», – заявив Купріянов.

Раніше російське державне інформагентство «РИА Новости» з посиланням на інформоване джерело в Києві повідомило про лист «Нафтогазу» на адресу «Газпрому».

У ньому «Нафтогаз України» нібито заявив про неготовність забезпечувати транзит газу з Росії в Європу по території країни і попередив про можливість його конфіскації.

«Сьогодні керівництву «Газпрому» було надіслано офіційний лист «Нафтогазу України». У листі відзначається, що у випадку неузгодженості в терміновому порядку умов транзиту і поставок газу, а також непідписання відповідних документів з 1 січня 2009 року в НАК «Нафтогаз України» відсутні легітимні підстави для прийняття в газотранспортну систему України природного газу, що надходить з території Росії, і його переміщення через митний кордон України», – заявив співрозмовник агентства.

«У листі буквально написано, що при надходженні в газотранспортну систему України такого газу він буде ідентифікований як газ невизначеного власника, що може привести до його вилучення (конфіскації) відповідно до законодавства України. Також зазначається, що в зв'язку з вищесказаним «Нафтогаз України» буде змушений попередити про цю ситуацію країни Європейського Союзу», – сказав він.


ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG